logo

internetKtóra przeglądarka internetowa jest najbezpieczniejsza?

Która przeglądarka internetowa jest najbezpieczniejsza?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Pytanie proste i trudne zarazem. Zakładając, że z popularnych w Polsce przeglądarek otwarty kod ma jedynie Firefox należy założyć, że tylko tutaj mamy "prawie" pewność, że nikt nas tam szpiegować nie będzie. Niestety tacy konkurenci jak Chrome Googla, Safari czy Opera tego nie oferują i tak naprawdę nikt nie wie, co tam się w ich kodzie dzieje. Standardem dla przeglądarek jest od jakiegoś czasu praca w sandboksie, czyli oddzielne procesy dla każdej karty w odrębnym sandboksie, mają to Firefox (długo nie miał), Chrome czy Opera. Oczywiście nawet najlepiej zabezpieczona przeglądarka nie wygra z głupotą użytkowników, którzy ściągną i odpalą jakiś plik np: pdf, exe. Dodatkowe zagrożenie stanowią rozszerzenia i wtyczki, nie wszystkie mają bowiem otwarty kod i tak naprawdę nikt nie wie co tam siedzi. Najlepiej więc sprawdzać czy rozszerzenie ma otwarty kod. Oczywiście to tylko strona przeglądarkowa, nic nie poradzimy, kiedy dostawca netu będzie nas szpiegował :)
Popularne pytania
Które zwierzę najlepiej udaje trupa?
Czy diament najtwardszym znanym człowiekowi materiałem?
Co uzależnia bardziej: kokaina czy cukier?
Co oznacza słowo Lama w języku tybetańskim?
Kiedy ostatni raz na Saharze padał śnieg?
Skąd pochodzi angielskie słowo "sniper"?
Która ze stolic jest najwyżej położona?
Jak mózg człowieka szacuje odległość?
Anders Breivik za zabicie 69 osób i zranienie 33. odsiaduje w norweskim więzieniu wyrok 21 lat?
Dlaczego człowiek jadący na rowerze trzyma pion?
Czy niedźwiedź polarny ma jakiegoś wroga w środowisku naturalnym?
Co ma wspólnego fast food i astma?
Kto jest na zdjęciu?
Ile osób, obecnie żyjących na Ziemi, jest spokrewniona z mężczyzną, którego zamrożone ciało odnaleziono w Alpach w 1991 roku?