logo

porady-trikiCo robić, kiedy ukradną ci auto?

Co robić, kiedy ukradną ci auto?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Liczy się szybkość zgłoszenia na policję (numery 112, 997). Im szybciej zgłosisz fakt kradzieży tym lepiej. Wskaźnik wykrywalności tego typu spraw jest niestety niski i oscyluje wokół 22 proc. Upewnij się przy tym, czy twój pojazd nie został odholowany przez np: straż miejską.

2. Udaj się na komisariat (weź ze sobą dokumenty pojazdu i swoje), zgłoszenie kradzieży jest niezbędne przy wyrejestrowaniu pojazdu i uzyskaniu odszkodowania.

3. Zgłoś kradzież pojazdu do firmy ubezpieczeniowej natychmiast po otrzymaniu od policji zaświadczenia o zgłoszeniu kradzieży. Ubezpieczyciele dają zazwyczaj bardzo krótkie terminy, szczególnie jest to ważne w przypadku posiadania polisy autocasco. Nie zapomnij wziąć z sobą kompletu kluczyków, dokumentu wystawionymi przez policję i dokumentów samego auta. W ciągu tygodnia powinien pojawić się rzeczoznawca, który sporządzi raport i odbierze od nas komplet kluczyków.

4. Jeśli policji nie uda się odzyskać pojazdu otrzymasz po kilku tygodniach zawiadomienie o "umorzeniu z powodu niewykrycia sprawców".

5. Wyrejestrowanie pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz będziesz płacił obowiązkowe ubezpieczenie OC bez względu na tłumaczenia. Do wyrejestrowania konieczne jest: oświadczenia właściciela, zaświadczenie z policji o zgłoszeniu kradzieży (lub zawiadomienie o umorzeniu).
Popularne pytania
Ile portów morskich miała Rosja w XVII wieku?
Które ziemie miały zostać przyłączone do Kongresówki po wygranej przez Rosję I wojnie?
Czy żaby budują gniazda?
Które miasto zamiast Katowic miało zostać Stalinogrodem?
Ile może ważyć człowiek?
Czy żurawie zimują w Polsce?
Czy Hitler za sojusz proponował Polsce Ukrainę?
Ile godzin pracy tygodniowo znacząco zwiększa ryzyko śmierci z przepracowania?
Czym Europejczycy płacili Chińczykom za jedwab i herbatę?
Jaka waluta obowiązywała w starożytnym Egipcie?
W którym państwie Europy zachował się ostatni pierwotny las?
Skąd się wzięły Juwenalia?
Co mają wspólnego ptaki i wartość domu?
Jak jeść jajko na miękko?