logo
ludzie

Łukasz Wójcicki, redaktor naczelny serwisu web-news.pl, opowiada o branży IT w Polsce.

 
Łukasz Wójcicki, redaktor naczelny serwisu web-news.pl, opowiada o branży IT w Polsce.

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Techpedia.pl: Skąd pomysł na serwis Web-News.pl?
Łukasz Wójcicki: Web-News.pl powstał w 2010 roku. W tym okresie nie było jeszcze dostępnych tyle polskich stron poświęconych tematyce IT. W związku z tym postanowiłem połączyć swoje zainteresowania z wypełnieniem tej pustki w Internecie.

T.: Jakie głównie treści publikowane są w Twoim serwisie ?
Ł.W.: Czytelnicy znajdą tu opisy nowych technologii, testy najnowszych sprzętów (komputery, smartfony, sprzęt sieciowy itp.) oraz porady dotyczące programowania, administracji serwerami oraz inne równie ciekawe rzeczy.

T.: Obecnie masz chyba sporą konkurencję?
Ł.W.: Tak, obecnie jest wiele świetnych serwisów m.in antyweb.pl czy spidersweb.pl . Myślę jednak, że rynek jest wypełniony tak dużą ilością nowinek IT, że czytelnicy poszukują informacji w wielu różnych miejscach. I wiele informacji, których nie ma w wyżej wymienionych serwisach znajdą właśnie na Web-News.pl

T.: Spotkałem się z opinią, że serwisy spidersweb czy antyweb, to raczej portale stworzone z myślą o Googlu, a nie użytkownikach. Co o tym sądzisz?
Ł.W.: Nie zgadzam się z tą opinią. Oczywiście, żeby jakiekolwiek serwisy mogły być widoczne w sieci muszą być dobrze zoptymalizowane oraz spełniać wymogi Google'a dla stron. Jednakże to oglądalność czytelników warunkuje to czy dany serwis będzie przynosił zyski i dłużej utrzyma się w Internecie. Dlatego też muszą być zachowane dwa warunki: dobra optymalizacja serwisu oraz ciekawe, unikalne treści przyciągające użytkowników.

T.: Jakie masz plany rozwoju serwisu ?
Ł.W.: Będę nadal publikował ciekawe treści zwłaszcza testy oraz porady - ponieważ tych treści czytelnicy szukają najczęściej.

T.:Z jakich gadżetów korzystasz na co dzień?
Ł.W.: Korzystam z gadżetów z których korzysta typowy człowiek (śmiech). Laptop, smartfon to w obecnym czasie niezbędne narzędzia do pracy. Choć ostatnio zacząłem pasjonować się dronami...

Dziękuję za wywiad.