logo
różności, 1969

Woodstock Festival lub Woodstock – festiwal muzyczny, który odbył się w dniach od 15 do 18 sierpnia 1969 na farmie koło NY.

 
Woodstock Festival lub Woodstock – festiwal muzyczny, który odbył się w dniach od 15 do 18 sierpnia 1969 na farmie koło NY.

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

The Woodstock Music and Art Fair, nieformalnie Woodstock Festival lub Woodstock – festiwal muzyczny, który odbył się w dniach od 15 do 18 sierpnia 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel koło Nowego Jorku. Jego hasłem było: Peace, Love and Happiness („pokój, miłość i szczęście”). Mimo tego, że festiwal nie był reklamowany w środkach masowego przekazu, przyciągnął ponad 400 tys. ludzi.
Ten zaplanowany na trzy dni festiwal okazał się jednym z największych zlotów młodzieżowych końca lat 60. Jak wspominał Michael Lang, jeden z twórców Woodstocku, „w czasach wojny w Wietnamie, niepokojów społecznych i całkowitej obojętności rządu na nastroje Amerykanów, nagle pojawił się wielki pokojowy ruch, który nie pozwolił wyrwać sobie nadziei”. Magazyn „Rolling Stone” uznał festiwal za jedno z 50 wydarzeń, które zmieniły historię rock and rolla.

Wiki