logo

zdrowie-medycynaJak walczyć ze smogiem w domu?

Jak walczyć ze smogiem w domu?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Smog sprawia, że u dzieci częściej występuje zapalenie spojówek, nieżyt górnych dróg oddechowych oraz kaszel i katar, ogólnie dochodzi do upośledzenia funkcji obronnych dróg oddechowych, co toruje drogę różnym infekcjom. W dniach kiedy poziom zanieczyszczeń jest wysoki najlepiej po prostu nie wychodzić z domu, można również przepłukiwać nos wodą morską w formie rozpylaczy. Działanie takie usunie część pyłków i alergenów. Całkiem niezły pomysł to maska z filtrem HEPA, jednak nie filtruje ona najmniejszych zanieczyszczeń. Niektórzy stosują również filtry węglowe, jonizację powietrza, nawilżanie powietrza (wystarczy postawić zagotowaną wodę w pomieszczeniu). Bardzo fajnym i naturalnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do domu większej ilości roślinności (o tym zdecydowanie więcej w odpowiedzi na pytanie - Które rośliny najskuteczniej oczyszczają powietrze w domu?).
Popularne pytania
Skąd się wzięło określenie “miesiąc miodowy”?
Jak najszybciej pozbyć się kaca?
Jakie są zalety i wady picia soku z cytryny?
Ilu Ukraińców brało czynny udział w ludobójstwie na Wołyniu?
Jaki kryptonim miał pierwszy naziemny test bomby atomowej?
Które angielskie słowo ma najwięcej znaczeń?
Czy sir Isaac Newton zajmował się również magią?
Co oznacza imię Paweł?
Które potrawy lubiła jeść najstarsza osoba świata?
Czy prowadzenie samochodu z równoczesnym obsługiwaniem telefonu jest równie niebezpieczne jak jazda pod wpływem alkoholu?
W którym roku Szwajcaria wstąpiła do ONZ?
Jak mówiono na mieszkańców Królestwa Polskiego w czasach I RP?
Dlaczego starożytni Egipcjanie bali się umrzeć za granicą?
Co to za część ciała?