logo

zwierzętaJak rozpoznać czy kot jest zadowolony?

Jak rozpoznać czy kot jest zadowolony?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Jeśli chcemy stwierdzić, w jakim nastroju jest kot, najlepiej obserwować jego ogon. Gdy kot porusza ogonem nerwowo na boki, to nie czuje się z jakiegoś powodu komfortowo. Jeśli jednak ogon jest wyprostowany oznacza to, że zwierzak jest w dobrym nastroju, a gdy przy tym mruży oczy, stawia uszy i zaczyna się ocierać pyszczkiem i całym ciałem, to już mamy 100 proc. pewności, że cieszy się z naszej obecności i w taki właśnie sposób chce pokazać swoje zadowolenie. Jeśli podczas ocierania się miauczy używając wyższych tonów (niższych tonów kot używa najczęściej, by coś od nas wymusić) i do tego mruczy - mamy do czynienia z pełnią szczęścia. :) Zadowolony kot często przebiera łapkami, wygląda to tak jakby ugniatał ciasto. Takie zachowanie kot pamięta z czasów, gdy pił mleko mamy, ugniatanie służyło mu do pobudzenia przepływu pokarmu. Szczęśliwe koty są ciekawskie, wszystko ich interesuje. Jeśli chcą z nami spać i lubią nas myć, oznacza to, że mają do nas zaufanie.
Jeszcze jedno: kiedy kot zaczyna ocierać się o nas pyszczkiem (ociera się również o przedmioty) nie oznacza to tylko potrzeby czułości, ale ma to przede wszystkim wymiar praktyczny. Dzięki wydzielinom zapachowym umieszczonym w okolicach policzków kot oznacza w ten sposób swoją „własność”.
Popularne pytania
Który polski film obejrzało najwięcej widzów w historii?
Jak silny jest włos ludzki?
Jaką zupę można kupić w hiszpańskim McDonaldzie?
Jak pierwotnie miała nazywać się wyszukiwarka Google?
Jak często rodzą się bliźniaki?
Jeśli wrzucimy lód do wody, to po roztopieniu się go, poziom wody podniesie się czy opadnie?
Jak początkowo miał się nazywać Jaś Fasola?
Do czego kiedyś służyła marynarzom cytryna?
Jaki kryptonim miał pierwszy naziemny test bomby atomowej?
Który przywódca, który zwalczał komunistów miał wsparcie ZSRR?
Czy po kształcie pupy można określić charakter kobiety?
Ilu Polaków ma na nazwisko “Fujara"?
Czego nie można robić na kościelnych schodach we Florencji?
Kto w II RP zarabiał więcej: nauczyciel, policjant czy robotnik?