logo

porady-triki
Czy typowy "Pudzian" miałby szanse zostać antyterrorystą?

Czy typowy
Raczej bardzo małe (choć pewnie sam mistrz Pudzianowski byłby tu wyjątkiem :), bo w tej pracy liczy się przede wszystkim szybkość i zwinność, dlatego mało który miłośnik sportów siłowych jest w stanie przedrzeć się przez test sprawności, który oprócz testu psychologicznych jest bardzo istotnym elementem weryfikacji przyszłego antyterrorysty. Antyterrorysta musi bez trudu i bez większego wysiłku wejść na piąte piętro budynku i na tyle silnym, aby za pomocą taranu wyważyć drzwi i obezwładnić przeciwnika.
Test sprawnościowy obejmują m.in. w 12 minut należy przebiec 2900 metrów, w 35 sekund przepłynąć 50 metrów, skoczyć w dal obunóż 2,5 metra, podciągnąć się na drążku 16 razy, w 1 minutę zrobić 55 brzuszków, na poręczach gimnastycznych podciągnąć się 20 razy. Z typowo siłowych testów jest tylko wyciskanie sztangi, gdzie kandydat musi wycisnąć sześć razy ciężar równy swojej wadze. Oprócz testów sprawnościowych są wymagające testy psychologiczne oraz rozmowa ze specjalną komisją. Kandydatów jest zawsze więcej niż miejsc, dlatego sito jest naprawdę duże. Po za tym, mało kto rezygnuje.
Praca ta wymaga stałego utrzymywania najwyższej sprawności, dlatego każdy dzień zaczyna się od 5-15 km biegu, a każda wolna chwila wykorzystywana jest do ćwiczeń (zajęcia wysokościowe, obsługa broni, strzelanie, siłownia, zajęcia sztuk walki). Jest wymagana pełna dyspozycyjność i dostępność 24 na dobę.
Popularne pytania
Jak podpisują się Chińczycy?
Czy mrówka może zniszczyć telefon komórkowy?
Jak dawnej nazywał się Nowy Jork?
Które części ludzkiego ciała są najwrażliwsze?
W którym roku Niemcy uznali granicę na Odrze i Nysie?
Jakie jest najpopularniejsze imię męskie nadawane w Polsce w 2012 roku?
Jaki smak ma pleśń?
Czy jedzenie owoców ma wady?
Dlaczego cały samolot nie może być zrobiony z materiału, z którego zbudowana jest czarna skrzynka?
Czy jazda na światłach w dzień zwiększa bezpieczeństwo na ulicach?
Czy cola pomaga w biegunce?
Co przedstawia zdjęcie?
Który z polskich kompozytorów miał stworzył muzykę do trylogii "Władca pierścieni"?
Ile może schudnąć kierowca podczas rajdu?