logo

dziwne-niezrozumiałeW którym kraju rzadko stosuje się w mieszkaniach firanki i zasłony?

W którym kraju rzadko stosuje się w mieszkaniach firanki i zasłony?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Norwegowie mają obsesję na punkcie otwartości. Nie kryją swoich zarobków i nie wieszając zasłon i firanek nie kryją się z tym, co robią w domu. Wyjątek stanowi wiosna i lato, gdy przez całą dobę jest jasno i zasłony w sypialni pozwalają się wyspać. Ogólnie bardzo ceniona w Polsce wolność, w Norwegii jest bardzo mocna ograniczana przez państwo bardzo różnymi przepisami np. dziecko de facto należy do państwa, a nie do rodziców. Przeciętność w Norwegii jest cnotą. To administracja decyduje o bardzo wielu aspektach życia, również rodzinnego np. znany w Polsce i cieszący się złą sławą urząd ds. dzieci - Barnevernet. Pod tym względem Norwegia jest krajem bliższym Korei Północnej niż państwom, w których wolność jednostki nie jest aż tak bardzo ograniczana. W odróżnieniu jednak od Korei Północnej Norwegia sprzedaje ogromne ilości węglowodorów i dzięki temu państwo stać na wprowadzanie znanej z komunizmu inżynierii społecznej. Norwegowie nie lubią jednak obnosić się swoim bogactwem, które powiązane jest z gigantycznymi zyskami płynącymi ze sprzedaży ropy i gazu. Trudno obecnie oceniać jakie będą skutki takiej polityki w dłuższym okresie czasu.

Oprócz Norwegii zasłon nie stosuje się w Korei Północnej. W odróżnieniu jednak od kraju skandynawskiego, w Korei Północnej użycie zasłoń grozi konsekwencjami prawnymi.
Popularne pytania
Dlaczego samochody elektryczne są niebezpieczne dla pieszych?
Jak jest po japońsku “chcę Cię pocałować”?
Czy Ludwik XVI i jego żona Maria mogli uratować życie i nie trafić na gilotynę?
Jaki procent ludzi jest uzależniony od seksu?
Na ile centymetrów potrafi wysunąć język przeciętny człowiek?
Czy aby schudnąć lepiej biegać rano czy wieczorem?
Jak zachowują się żaby, gdy zbliża się deszcz?
Na jaką głębokość potrafią nurkować pingwiny?
Czy polskie samoloty F-16 mogą przenosić broń atomową?
Kto został człowiekiem roku w 1998 roku?
Czy rekiny mają naturalnych wrogów?
Który kraj jest mniejszy - Watykan czy Monako?
W jakiej porze dnia ludzie są najbardziej kreatywni?
Do czego pierwotnie służył parasol?