logo

dziwne-niezrozumiałeW którym kraju rzadko stosuje się w mieszkaniach firanki i zasłony?

W którym kraju rzadko stosuje się w mieszkaniach firanki i zasłony?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Norwegowie mają obsesję na punkcie otwartości. Nie kryją swoich zarobków i nie wieszając zasłon i firanek nie kryją się z tym, co robią w domu. Wyjątek stanowi wiosna i lato, gdy przez całą dobę jest jasno i zasłony w sypialni pozwalają się wyspać. Ogólnie bardzo ceniona w Polsce wolność, w Norwegii jest bardzo mocna ograniczana przez państwo bardzo różnymi przepisami np. dziecko de facto należy do państwa, a nie do rodziców. Przeciętność w Norwegii jest cnotą. To administracja decyduje o bardzo wielu aspektach życia, również rodzinnego np. znany w Polsce i cieszący się złą sławą urząd ds. dzieci - Barnevernet. Pod tym względem Norwegia jest krajem bliższym Korei Północnej niż państwom, w których wolność jednostki nie jest aż tak bardzo ograniczana. W odróżnieniu jednak od Korei Północnej Norwegia sprzedaje ogromne ilości węglowodorów i dzięki temu państwo stać na wprowadzanie znanej z komunizmu inżynierii społecznej. Norwegowie nie lubią jednak obnosić się swoim bogactwem, które powiązane jest z gigantycznymi zyskami płynącymi ze sprzedaży ropy i gazu. Trudno obecnie oceniać jakie będą skutki takiej polityki w dłuższym okresie czasu.

Oprócz Norwegii zasłon nie stosuje się w Korei Północnej. W odróżnieniu jednak od kraju skandynawskiego, w Korei Północnej użycie zasłoń grozi konsekwencjami prawnymi.
Popularne pytania
Jak szybka jest chmura?
Co zrobić z alkoholem przyniesionym przez gości?
Czy zabór rosyjski był żywnościowo samowystarczalny?
Jak się nazywa ten charakterystyczny alpejski szczyt?
Jak zarabia na życie ghański król regionu Hohoe?
Po czym poznać, że mężczyzna ma wysoki poziom testosteronu?
Czy napoje w puszkach mogą być zdrowe?
Jak wielu ludzi żyjących na Ziemi nigdy nie widziało śniegu?
Czy buraki lepiej jeść surowe czy gotowane?
Kto był wicepremierem w rządzie T.Mazowieckiego: a) Wałęsa, b) Michnik, c) Gieremek, d) Kiszczak?
Czy nuda może wykończyć?
Co znajduje się w kiepskiej jakości szynce?
Z którymi kobietami w okupowanych krajach Niemcy mogli utrzymywać bliskie związki?
Jak się nazywa pierwsza całkowicie polska konstrukcja samolotu odrzutowego?