logo

porady-trikiIle dziennie trzeba zrobić kroków, aby dłużej żyć?

Ile dziennie trzeba zrobić kroków, aby dłużej żyć?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Naukowcy wyliczyli, że aby dłużej żyć wystarczy zrobić dziennie 10 tys. kroków. Jeśli ktoś nie roztaje się z samochodem zawsze może zastąpić chodzenie siłownią (2-3 wizyty w tygodniu)- na organizm świetnie działa zarówno trening siłowy, interwałowy (intensywny trening wytrzymałościowy do 30 minut) jak i typowo wytrzymałościowy.
Oczywiście nikt nie ma wątpliwości, że ludzie uprawiający sport są zdrowsi, od tych którzy go unikają i za sprawą dłuższych telomerów są biologicznie młodsi od swoich kanapowych rówieśników. Sport usprawnia oczyszczanie komórek, które lepiej spełniają swoje funkcje i generują mnie odpadów. Komórki zawierają również więcej mitochondriów.
Dla zestresowanych sport również jest najlepszym lekiem, gdyż dzięki niemu organizm produkuje więcej endorfin (hormon szczęścia).
Popularne pytania
Ile fastfoody zarabiają na hamburgerach?
Kiedy cenzura PRL zezwoliła na używanie nazwy "Zamek Królewski"?
Jaki rodzaj śmierci najczęściej wybierają samobójcy?
Jak rozszyfrować kod kreskowy?
Czy w starożytnej Grecji stosowano kary publicznego golenia krocza?
Kim jest Wigga?
Co to za miejsce?
Czym można zastąpić sól?
Czy alkohol zabija szare komórki?
Co można przynieść z basenu, oprócz grzybicy?
Które z wymienionych przedmiotów wniesiesz na pokład rejsowego samolotu: łyżwy, broszki, widelce, łyżki, zapałki, druty ...?
Dlaczego większość krów na pastwisku ustawia się w tym samym kierunku?
Ile waży słynna paryska Wieża Eiffla?
Czyja to "klata"?