logo
psychologia

Zdrowiej jest być optymistą niż pesymistą.

 
Zdrowiej jest być optymistą niż pesymistą.

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Dla zdrowia psychicznego lepiej patrzeć na wszystko poprzez "różowe okulary". Optymiści żyją zdrowiej. W wyniku zmian w naszych mózgach (w odpowiedzialnym za emocje ciele migdałowym) optymista może stać się pesymistą i widzieć świat taki jaki on jest naprawdę, a to pierwszy krok do depresji. Optymiści szybciej znajdują również pracę. Pozytywne myślenie o sobie wzmacnia też pamięć. Jeśli przykładowo przed przyswojeniem sobie materiału będziemy myśleć o sobie "jestem mądry" to szybciej i lepiej się nauczymy.

Warto wiedzieć, że jedną z najlepszych metod na pozytywne myślenie jest medytacja, dieta i sport. Medytacja nie tylko pozytywnie nastraja umysł, ale również zmniejsza wrażliwość na ból, a nawet obniża ciśnienie krwi! Ludzie myślący pozytywnie bardziej dbają o swoje zdrowie, częściej uprawiają sporty, bardziej patrzą co jedzą.

Jeśli więc pojawią się jakieś problemy nie nazywajmy ich tak, nie myślmy o nich w kategoriach straty, pecha bo to prosta droga do depresji, powiedzmy sobie, że to "nowa szansa", "nowe możliwości", jakiś nowy rozdział w życiu.

W wielkim skrócie, zakładajmy "różowe okulary" na jak najdłużej :)

Ireneusz Piotrzkowicz
Inne równie popularne z tej kategorii