logo

porady-trikiJak rozpoznać dobrą pogodę?

Jak rozpoznać dobrą pogodę?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Pogoda powinna być dobra jeśli szarość poranka szybko przechodzi w jasny dzień, jeśli dym z ogniska unosi się łagodnie pionowo do góry (brak powiewów wiatru), a ciśnienie wzrasta. Można przewidzieć pogodę obserwując zachowanie niektórych zwierząt np. jaskółki, biedronki, czy pająki. Kiedy ma padać jaskółki latają zdecydowanie niżej, bo owady którymi się odżywiają w wyniku spadku ciśnienia również niżej latają. Pszczoły wracają do ula, kiedy przewidują, że spadnie deszcz. Pojawienie się na niebie chmur kłębiasto-pierzastych (cirrocumulusy) zwiastują natomiast załamanie się pogody.
Mgła widoczna o poranku zapowiada również dobrą pogodę (ziemia w nocy ulega ochłodzeniu).
Pogodę możemy przewidzieć patrząc na smugi kondensacyjne pozostawiane przez samoloty, jeśli smuga szybko nie znika oznacza to, że powietrze jest wilgotne i może zwiastować zmianę pogody na gorszą.
Zachód słońca na czerwono raczej zwiastuje polepszenie pogody, natomiast czerwony wschód słońca odwrotnie. Liście dębu w wilgotnym powietrzu skręcają się. Jasno świecący Księżyc i niemigoczące gwiazdy zapowiadają dobrą pogodę, nienaturalnie duży i jasny Księżyc z lekką poświatą o kolorze rudym może oznaczać zmianę pogody na gorszą w ciągu najbliższych trzech dni.
Popularne pytania
O kim tak powiedział dyrektor szkoły?
Jak się nazywa najwyższy głos operowy?
Jakie są rodzaje stóp?
Jak starożytni Grecy postrzegali ogolonych mężczyzn?
Do czego służą w japońskim domu 15-centymetrowe podwyższenia podłogi?
Dlaczego bat strzela?
Kto znajduje się na zdjęciu?
Jak dawniej nazywano rower?
Czy istnieje legalny i zdrowy doping dla mięśni?
Jakie metody podrywu preferują Polki?
Jak przyrządzić ulubiony drink Jamesa Bonda?
Z jakiego powodu kobiety się odchudzają?
Czy w przypadku zasłabnięcia zawsze poszkodowanemu podajemy wodę?
Podczas II wojny światowej marihuana była używana przez amerykańskich agentów jako serum prawdy?