logo

porady-trikiJak rozpoznać dobrą pogodę?

Jak rozpoznać dobrą pogodę?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Pogoda powinna być dobra jeśli szarość poranka szybko przechodzi w jasny dzień, jeśli dym z ogniska unosi się łagodnie pionowo do góry (brak powiewów wiatru), a ciśnienie wzrasta. Można przewidzieć pogodę obserwując zachowanie niektórych zwierząt np. jaskółki, biedronki, czy pająki. Kiedy ma padać jaskółki latają zdecydowanie niżej, bo owady którymi się odżywiają w wyniku spadku ciśnienia również niżej latają. Pszczoły wracają do ula, kiedy przewidują, że spadnie deszcz. Pojawienie się na niebie chmur kłębiasto-pierzastych (cirrocumulusy) zwiastują natomiast załamanie się pogody.
Mgła widoczna o poranku zapowiada również dobrą pogodę (ziemia w nocy ulega ochłodzeniu).
Pogodę możemy przewidzieć patrząc na smugi kondensacyjne pozostawiane przez samoloty, jeśli smuga szybko nie znika oznacza to, że powietrze jest wilgotne i może zwiastować zmianę pogody na gorszą.
Zachód słońca na czerwono raczej zwiastuje polepszenie pogody, natomiast czerwony wschód słońca odwrotnie. Liście dębu w wilgotnym powietrzu skręcają się. Jasno świecący Księżyc i niemigoczące gwiazdy zapowiadają dobrą pogodę, nienaturalnie duży i jasny Księżyc z lekką poświatą o kolorze rudym może oznaczać zmianę pogody na gorszą w ciągu najbliższych trzech dni.
Popularne pytania
Jaki procent kobiet chciałoby, aby penis ich partnera był większy?
Czy mężczyźni mogą karmić piersią?
Co to jest?
Na czym polega dramat singla?
Jak zareagował świat muzułmański kiedy zniszczono wieżowce WTC?
Ile mierzy najwyższy irokez świata?
Ile w Polsce żyje kobiet o imieniu Aleksandra?
Jak zmarł posiadacz najdłuższej brody na świecie?
Ile średnio razy w ciągu dnia kobieta myśli o seksie?
Który ptak jest najinteligentniejszy?
Kto pije więcej wódki: Niemcy czy Polacy?
Czy w sklepach, gdzie brzydko pachnie, klienci wydają więcej pieniędzy?
Jaką pozycję miała kobieta w czasach I RP?
Jak jest po węgiersku "porządna dziewczyna"?