logo

kultura-sztukaCzy w Polsce są starożytne piramidy?

Czy w Polsce są starożytne piramidy?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Można powiedzieć, że tak. W lasach nieopodal Sarnowa (wieś w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Lubraniec) odkryto wielkie grobowce, których wiek szacowany jest na 5 tys. lat. Grobowce mają niewielką wysokość (2-3 metrów), ale imponującą długość dochodzącą nawet do 100 metrów. Piramidy mają prymitywną konstrukcję, zbudowane są z ziemi i kamieni. W Sarnowie znajduje się dziewięć grobowców, niedaleko Wietrzychowic pięć, w Gaju i Obałkach po jednym. Wszystkie powstały przed wybudowaniem piramidy Cheopsa. Oczywiście daleko im do przepychu egipskich. W sarnowskich grobowcach znaleziono jedynie fragmenty glinianych naczyń, kamienne narzędzia oraz szczątki osób, które prawdopodobnie zostały zjedzone. W grobowcach chowano najznamienitszych członków rodu.
Popularne pytania
Czy zęby powinno się szczotkować tuż po posiłku?
Ile żon miał według Biblii król Salomon?
Co mają wspólnego niedźwiedź polarny i dekapitacja?
Czy amputowana noga może boleć?
Czy jakaś partia domagała się uchylenia prawa grawitacji?
Kto to powiedział? "Nigdy wcześniej się Kościołem nie interesowałem, ale teraz odczuwam wielkie wzruszenie i podziw ..."
W którym regionie Polski najrzadziej pada?
Dlaczego warto jeść kapustę?
Co zrobić, gdy samopoczucie zmienia się wraz z pogodą?
Które związki są najtrwalsze?
Czym zajmuje się samiec pszczoły miodnej - truteń?
Czy człowiekowi do życia potrzebna jest śledziona?
Kto wymyślił imię Aldona?
Jaki procent uczniów ściąga?