logo

zdrowie-medycynaCo jest przyczyną cellulitu? Jak pozbyć się cellulitu?

Co jest przyczyną cellulitu? Jak pozbyć się cellulitu?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Problem cellulitu w większym stopniu dotyczy kobiet niż mężczyzn. Cellulit ma bowiem związek z zaburzeniami kobiecego układu hormonalnego, gdy zwiększa się ilość estrogenów, zwiększa się również przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Płyny fizjologiczne z łatwością przechodzą przez naczynia, co sprawia, że musi się on zbierać w przestrzeniach międzykomórkowych, które wypełnia płyn utrudniające prawidłowe krążenie pod skórą. Cellulit wynika z nieprawidłowej diety i jest efektem rozkładających się w tkance tłuszczowej toksyn. Wynika to bezpośrednio z zakwaszenia organizmu, jego zagrzybienia (skażenie flory bakteryjnej patogenami), które prowadzi do szybszego starzenia się organizmu. Zakwaszenie wynika z błędów dietetycznych i nadmiaru mięsa w diecie (białka).
Przede wszystkim nie powinno się mieszać węglowodorów (np. ziemniaki) z białkiem (mięso). Podczas trawienia takiego miksu jednocześnie tworzy się zasada i kwas, które się wzajemnie neutralizują. Najlepiej węglowodory (np. ziemniak) i białka (mięsa) jeść oddzielnie, zarówno węgle, jak i biało powinno się łączyć z zielonymi warzywami. W przypadku białka jest to nawet konieczne, gdyż bez warzyw pojawia się nadmiar bakterii beztlenowych (grzyby, pierwotniaki, pasożyty), które rujnują organizm i doprowadzają do różnych chorób. Dodatkowym problemem są zawarte w mięsie antybiotyki, które niszczą dobre dla naszego organizmu bakterie tlenowe (bakterie probiotyczne).
Aby pozbyć się cellulitu należy przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe, pomóc przy tym może duża ilość ruchu i odpowiednia pielęgnacja skóry oraz masaże. Należy również unikać gorących kąpieli i obcisłych strojów, które zmniejszą ukrwienie wierzchnich warstw skóry.
Można usunąć cellulit laserem, ale należy pamiętać, że jeśli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń, to szybko powróci.

Żródła: Marcin Jabłoński, AWF, KIF, 10/2016, zdrowie.gazeta.pl
Popularne pytania
Co znajduje się na zdjęciu?
W którym kraju zakazano śpiewać z playbacku?
Które zwierzęta są monogamiczne?
Które fetysze są najpopularniejsze?
Czy siła mięśni spada z wiekiem?
Do której armii wstąpił bratanek Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej?
Jaki procent akcji Skody znajduje się w czeskich rękach?
Z jakiego powodu w Kościele katolickim wprowadzono celibat?
Kto stworzył określenie "nóż w plecy" dla agresji rosyjskiej z 1939 roku?
Który kraj Zachodu jako pierwszy uznał sowiecki rząd dla Polski (TRJN) w 1945 roku?
Kiedy człowiek wynalazł scyzoryk?
Kto więcej wydaje na kosmetyki: mężczyźni czy kobiety?
Kiedy całujemy kobietę w rękę na powitanie?
Z jaką średnią prędkością porusza się dorosły człowiek?