logo

zwierzętaJaką bronią można byłoby zabić Tyrannosaurusa rexa?

Jaką bronią można byłoby zabić Tyrannosaurusa rexa?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Tylko w filmach sf Tyrannosaurus rex posiada możliwości odbijania pocisków broni palnej, w rzeczywistości skóra gigantycznego mięsożercy była raczej zbliżona wytrzymałością do słonia. Należy więc założyć, że posiadając dowolny karabin można T.Rexa unieszkodliwić. Najlepiej oczywiście, aby była to broń przeznaczona dla myśliwych o odpowiednim kalibrze pocisku (12-15 mm). 7-tonowego T.Rex bez problemu zabiłby strzał w głowę z takiej broni, ale nie z większej odległości niż 100 metrów. Ważne jest również, w którą część ciała potencjalny myśliwy miałby trafić T.Rexa, zdecydowanie lepiej trafić głowę zwierzęcia z boku, gdzie jest mniej kości. Zdecydowanie lepiej również polować nocą lub późnym wieczorem, jak pokazują badania dinozaury zdecydowanie gorzej od ssaków widziały w nocy (miały mniej pręcików odpowiedzialnych za widzenie czarno-białe), natomiast lepiej widziały kolory w blasku dnia.
Należy również podkreślić, że w naturze wszystko jest energetycznie uzasadnione. Głodny T.Rex pewnie by skusił się na człowieka, ale na pewno nie rzuci się na silnie opancerzonego czy niebezpiecznego dinozaura, jak to często widać w filmach.
Popularne pytania
Co oznaczają u kobiety pośladki w kształcie gruszki?
Co bardziej zanieczyszcza powietrze - auto czy samolot?
Co zrobiła Litwa na wieść o niemieckim ataku na Polskę?
Czy kangur potrafi skakać do tyłu?
W którym kraju po raz pierwszy zakazano więzić obywatela bez wyroku sądu?
Dlaczego w ciemności widzimy rzeczy, których nie ma?
Czy psy lubią jeść zepsute mięso?
Kto jest silniejszy biorąc pod uwagę relacje do wagi ciała: słoń czy goryl?
Czy dwie trzecie wszystkich całujących się osób przekrzywia głowę w lewo?
Czy kura śpi na grzędzie?
Czy pizza jest zdrowa?
Ile państw oddziela od siebie Finlandię i Koreę Północną?
Co oznacza imię “Jurand”?
Co Japończycy i Amerykanie robili na Syberii w 1919 roku?