logo

zdrowie-medycynaCzego nie lubi nowotwór piersi?

Czego nie lubi nowotwór piersi?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Z badań wynika, że rak piersi nie lubi aktywności fizycznej u kobiet. Nawroty nowotworu piersi zdarzają się zdecydowanie rzadziej kobietom, które nie unikają sportu i kontrolują wagę ciała. Oczywiście nie należy przy tym zapominać o odpowiedniej diecie, rzuceniu palenia i ograniczeniu picia alkoholu. Aktywność fizyczna nie musi oznaczać forsownego biegania kilka razy w tygodniu, to może być szybki marsz (nie mylić ze spacerem), praca w ogrodzie czy nawet korzystanie ze schodów zamiast windy. Wystarczy zaledwie 150 minut wysiłku fizycznego tygodniowo, aby ograniczyć ryzyko raka piersi aż o 13%, ponad 5% raka jelita grubego i ok. 4% raka macicy.
Z badań przeprowadzonych w Centrum Badań nad Rakiem w Seattle wynika, że im więcej urodzonych dzieci, tym niestety większe jest ryzyko zachorowania na nowotwór piersi. Kobiety, które w ogóle nie rodziły mają o 40 proc. niższe ryzyko wystąpienie guza złośliwego. Z drugiej strony inne badania potwierdzają, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi oraz jajników.
Popularne pytania
Ile kilogramów odchodów dziennie wydala słoń?
Czy mrówki ziewają?
Jaka jest największa ryba na świecie ?
Czy po wyglądzie skóry można wykryć chorobę jelita grubego?
Czy konie wymiotują?
Jaką temperaturę ma próżnia?
Czy typowy "Pudzian" miałby szanse zostać antyterrorystą?
Jak się pisze: zblokować, czy zablokować?
Jak zareagować w przypadku ataku paniki?
Co jest bardziej kaloryczne: pieczywo ciemne czy białe?
Ilu Polaków zostało zamordowanych w latach 1937-38 w ZSRR?
Co było powodem wypadków marcowych 1968 w Polsce?
Jak obciąć kotu pazurki?
Czy kobieta potrafi odgadnąć, że mężczyzna ją okłamuje?