logo
zwierzęta

Tyglew – mieszaniec lwicy i tygrysa

 
Tyglew – mieszaniec lwicy i tygrysa

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Tyglew – mieszaniec lwicy i tygrysa.

Tyglewy są efektem celowego lub przypadkowego krzyżowania zwierząt żyjących w niewoli. Podobnie jak u legrysów, samce są bezpłodne, ale samice mogą mieć potomstwo. Znany jest przypadek samicy o imieniu Noelle, która urodziła młodego „tytyglewa”.

Tyglewy są mniejsze niż legrysy i, w przeciwieństwie do nich, rzadko osiągają rozmiary większe niż rodzice. Prawdopodobnie jest to spowodowane obecnością hamującego wzrost genu obecnego u lwicy, co jest skutkiem rywalizacyjnej strategii reprodukcyjnej lwów.

Tyglewy i legrysy często są podatne na choroby bardziej niż gatunki występujące naturalnie. Jest to jeden z powodów, dla których ludzie zajmujący się ochroną zagrożonych gatunków są przeciwni hodowaniu mieszańców. Ponadto zajmują one miejsce (klatki i wybiegi) i czas (ciąża i wychowanie młodych u samicy), w którym można by rozmnażać zwierzęta tego samego gatunku, przyczyniając się do jego ratowania.

Masa ciała: od 140 do 180 kg
Ubarwienie: sierść zwykle płowa lub rudawa z delikatnymi prążkami (jak u tygrysów) i cętkami (jak u młodych lwów)
Pożywienie: są drapieżnikami, jak inne koty
Biotop: tylko w niewoli

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tyglew