logo

wojnaTadeusz Chciuk-Celt ...

Tadeusz Chciuk-Celt ...

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Tadeusz Chciuk-Celt (na zdj.)- Cichociemny,Legendarny "Biały Kurier",Ostatni Emisariusz Rządu Polskiego na Kraj,odznaczony "Krzyżem Walecznych" i "Orderem Virtuti Militari"
"Współpraca Żydów z Gestapo" : "Z Żydów rekrutują się najlepsi,tzn. najokrutniejsi,najbardziej bezwzględni i niebezpieczni agenci i szpicle.W samym gestapo warszawskim pracowało w czerwcu br.(1942) ponad 70 Żydów." "Polacy wycierpieli przez nich wiele,często odruch litości wobec "nieszczęśliwego" sprowadzał Polaka w krótkiej drodze na al.Szucha"

---

"Żywy udział Żydów w akcji komunistycznej-w bandach PPR i AL. Żydowskie oddziały leśne były postrachem dla ludności wiejskiej. Napady,mordy,palenie wsi,rabowanie,uprowadzanie i gwałcenie kobiet-były przez nich szczególnie często praktykowane"

"Czuło się,że Żydzi z lasu pałają NIENAWIŚCIĄ do wszystkiego co polskie,tak jakby to Polacy byli przyczyną ich nieszczęść.Z Niemcami nie walczyli"

"Podczas wpadki Żydzi wydają wszystko i wszystkich >od Adama do Ewy<. Dlatego tak bardzo niebezpieczne jest opiekowanie się Żydami"

"Np.w Drohobyczu,Niemcy odkryli w jednej z piwnic ukrywających się Żydów. Wszyscy oni,a zwłaszcza niejaki Kaufman,zadenuncjowali kilkadziesiąt osób,które donosiły im żywność i wodę i spełniały bezinteresownie wszystkie posługi"

"Np.złapany przez Niemców w Warszawie w czerwcu br.przy ul.Kruczej Żyd wysypał bez żadnego bicia przy pierwszym przesłuchaniu 18 osób.Wśród nich nawet takie które ukrywały go i karmiły przed dwoma laty"

"Z Żydów rekrutują się najlepsi,tzn.najokrutniejsi,najbardziej bezwzględni agenci. W samym "Gestapo" warszawskim pracowało w czerwcu br.(1944) ponad 70 Żydów. Polacy wycierpieli przez nich wiele. Często odruch litości wobec "nieszczęśliwego" Żyda,sprowadzał Polaka na al.Szucha"

Fragmenty sprawozdania kuriera Tadeusza Chciuka "Celta" dotyczące stosunku Delegatury Rządu do Żydów i "kwestii żydowskiej". Sierpień 1944.
Oraz wrażenia z jego wizytacji w Warszawie,Krakowie,Lwowie,Tarnowie,Przemyślu i innych miejscowości z wiosny 1942.
Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im.gen.Sikorskiego w Londynie.
Kolekcja Stanisława Kota,Sprawozdanie "Celta" kol.25/9 k.37-41

Anita Schelde
Popularne pytania
Singapurczycy są w ogromnej większości jakiego pochodzenia?
Która wyspa jest największa na świecie?
Jak wyglądał podczas II wojny światowej nalot dywanowy?
Czy nieprzyjemne zachowanie sprzedawcy może zwiększyć sprzedaż?
Spartanin po 30-tce, który się nie ożenił nie mógł głosować i oglądać zawodów sportowych?
Czy firma Ferrari stworzyła w swojej historii rodzinne kombi?
Czy w USA można reklamować wódkę?
Co to jest?
Jaką wysokość miała największa budowla I RP?
Jak rozszyfrować polskie tablice rejestracyjne?
Która pozycja podczas snu jest najpopularniejsza?
W którym roku i gdzie dokonano pierwszego wysłania smsa?
Który film zarobił najwięcej w 2014 roku?
Jak jest po niemiecku “Nie pie*dol!”?