logo

różnościCo zawiera czarna walizeczka, którą zawsze nosi ochroniarz prezydenta USA?

Co zawiera czarna walizeczka, którą zawsze nosi ochroniarz prezydenta USA?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Jest to coś w rodzaju aparatu telefonicznego, z którego prezydent USA łączy się z Pentagonem w przypadku ataku atomowego. Ochroniarz, który jest odpowiedzialny za noszenie teczki nie może odstępować prezydenta podczas jego podróży, musi mieszkać na tym samym piętrze hotelu, a nawet jechać z prezydentem jedną windą. Kiedy prezydent otrzyma sygnał o konieczności użycia urządzenia wykonuje telefon do wojskowego centrum dowodzenia, następuje potwierdzenie tożsamości oraz wybór celów (kilka scenariuszy do wyboru) uderzenia jądrowego. Podobną walizkę posiada również wiceprezydent, jednak udostępniania jest ona tylko kiedy prezydent nie może pełnić swoich obowiązków. Procedurę użycia urządzenia bardzo uprościł prezydent Carter, który był w wykształcenia fizykiem i nie podobała mu się bardzo skomplikowana procedura.
Atomową teczkę wykonała firma Zero Halliburton, oprawa jest skórzana, natomiast sama teczka ma aluminiowy stelaż. Skorzystanie z atomowego telefonu wymaga posiadania specjalnej unikalnej karty, którą prezydent musi mieć zawsze przy sobie. Czarna teczka wędruje za prezydentem tylko podczas jego podróży, jeśli znajduje się w Białym Domu nie jest to konieczne.
Popularne pytania
Jaką rolę w I RP pełnił w król w porównaniu do zachodnich odpowiedników?
Co się dzieje z ciałem podczas opalania?
Od jakiej kwoty płaci się cło kupując wysyłkowo w Chinach?
Kto ma pierwszeństwo na ścieżce rowerowej - pieszy czy rowerzysta?
Jak komuniści nazywali Szanghaj?
Z jaką maksymalną prędkością może płynąć delfin?
Co robi ośmiornica, kiedy chce szybko przyspieszyć?
Co to jest?
Dlaczego kot nie zawsze przybiega na głos swojego właściciela?
W którym roku po raz pierwszy zaprezentowane zostało bikini?
Czy w wielodzietnych rodzinach dzieci częściej mają alergie?
Kogo można uznać za największego pechowca świata?
Czy węże latają?
Dlaczego sikhowie noszą turbany?