logo

człowiekKtóra nacja należy do najuczciwszych?

Która nacja należy do najuczciwszych?
Z opublikowanego przez pismo "Science" eksperymentu ze zgubionym portfelem wynika, że do najuczciwszych należą Szwajcarzy, na szóstym bardzo wysokim miejscu Polacy. Eksperyment przeprowadzono w 40 państwach świata, w Szwajcarii aż 79% znalazców oddało portfel i jego zawartość (w tym pieniądze) właścicielowi, 74% oddało bez pieniędzy. Na drugim miejscu znaleźli się Norwegowie, całą zawartość zwróciło 79%, ale bez pieniędzy już 71%, kolejne miejsca zajęli Holendrzy, Duńczycy i Szwedzi, Polska znalazła się na szczycie rankingu z wynikiem 69% i 63%. Za nami znaleźli się: Nowozelandczycy, Czesi, Niemcy, Francuzi.
Z badań wynika również, że im więcej pieniędzy jest w zgubionym portfelu, z tym większym prawdopodobieństwem znalazca odda go właścicielowi.

Pełne zestawienie: Szwajcarzy, Norwegowie, Holendrzy, Duńczycy, Szwedzi, Polacy, Czesi, Nowozelandczycy, Niemcy, Francuzi, Serbowie, Australijczycy, Chorwaci, Hiszpanie, Rosjanie, Rumuni, Kanadyjczycy, Argentyńczycy, Izraelczycy, Portugalczycy, Amerykanie, Brytyjczycy, Grecy, Włosi, Chilijczycy, Brazylijczycy, mieszkańcy RPA, Tajowie, Meksykanie, mieszkańcy Indii, Turcji, Ghany, Indonezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji, Kenii, Kazachstanu, Peru, Maroko i Chin.
W Polsce eksperyment prowadzono w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
Popularne pytania
W którym roku Żoliborz stał się częścią W-wy?
Ile wzrostu ma Jarosław Kaczyński?
Jakiej grubości szkło znajduje się w kokpicie Jumbo Jeta?
Zimne czy ciepłe mleko zamarza szybciej?
W którym państwie w McDonaldzie można kupić piwo?
Czy Amerykanie zawdzięczają Rosji niepodległość?
Co się stało z Szarikiem, psem który wystąpił w wojennym serialu SF “Czterej pancerni i pies”?
Który kraj na początku XIX wieku umożliwił Prusom przetrwanie?
Czy kobiety, które urodziły więcej dzieci szybciej się starzeją?
Z którym krajem w czasach piastowskich Polacy mieli stworzyć jedno państwo?
Jaki surowiec zastąpi ropę naftową?
Na jakie dolegliwości zalecano papierosy w Europie w XVI wieku?
Czy pistolet wywołujący wymioty istnieje naprawdę?
Która z potraw w McDonaldzie jest bardziej tucząca, sałatka czy hamburger?