logo

człowiekKtóra nacja należy do najuczciwszych?

Która nacja należy do najuczciwszych?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Z opublikowanego przez pismo "Science" eksperymentu ze zgubionym portfelem wynika, że do najuczciwszych należą Szwajcarzy, na szóstym bardzo wysokim miejscu Polacy. Eksperyment przeprowadzono w 40 państwach świata, w Szwajcarii aż 79% znalazców oddało portfel i jego zawartość (w tym pieniądze) właścicielowi, 74% oddało bez pieniędzy. Na drugim miejscu znaleźli się Norwegowie, całą zawartość zwróciło 79%, ale bez pieniędzy już 71%, kolejne miejsca zajęli Holendrzy, Duńczycy i Szwedzi, Polska znalazła się na szczycie rankingu z wynikiem 69% i 63%. Za nami znaleźli się: Nowozelandczycy, Czesi, Niemcy, Francuzi.
Z badań wynika również, że im więcej pieniędzy jest w zgubionym portfelu, z tym większym prawdopodobieństwem znalazca odda go właścicielowi.

Pełne zestawienie: Szwajcarzy, Norwegowie, Holendrzy, Duńczycy, Szwedzi, Polacy, Czesi, Nowozelandczycy, Niemcy, Francuzi, Serbowie, Australijczycy, Chorwaci, Hiszpanie, Rosjanie, Rumuni, Kanadyjczycy, Argentyńczycy, Izraelczycy, Portugalczycy, Amerykanie, Brytyjczycy, Grecy, Włosi, Chilijczycy, Brazylijczycy, mieszkańcy RPA, Tajowie, Meksykanie, mieszkańcy Indii, Turcji, Ghany, Indonezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji, Kenii, Kazachstanu, Peru, Maroko i Chin.
W Polsce eksperyment prowadzono w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
Popularne pytania
Który samochód produkowany po 1970 roku uważany jest za najmniej awaryjny?
Gdzie tu jest błąd? "Polacy umią się bawić."
Kiedy odkryto LSD?
Co się stało ze złotem Banku Polskiego po II wojnie światowej?
Ile śpią żyrafy?
Które ćwiczenia na biceps są najskuteczniejsze?
Ilu Polaków mieszka w Korei Północnej?
Za jaką kwotę Amerykanie chcieli kupić Grenlandię?
Ile mierzył biblijny Goliat?
Jak Rosjanie namówili Austrię do udziału w rozbiorach?
Ile trzeba by mieć pieniędzy, by w realnym świecie zostać Batmanem?
Dlaczego Polacy powinni pić więcej wódki?
Czy nogi wydłużają się w ciągu dnia?
Jak się poprawnie pisze: "tylny" czy "tylni"?