logo

zdrowie-medycynaW jakim wieku najlepiej zajść w ciążę?

W jakim wieku najlepiej zajść w ciążę?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Dla kobiet najlepszy na ciążę jest czas między 20. a 30. rokiem życia. Kobiety 40-letniej aż 80 proc. komórek jajowych ma wady genetyczne, ale już 43-letniej – aż 90 proc. Dlatego kobiety w tym wieku, albo nie mogą już zajść w ciążę, a jeśli zajdą w ciążę, to jest duże prawdopodobieństwo, że ciąża nie zostanie donoszona bez specjalistycznego wsparcia. Z każdym rokiem zwiększa się również prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych u dziecka. W wieku 20-25 lat ciało kobiety jest już w pełni dojrzałe i najbardziej płodne, ryzyko wad wrodzonych i poronień – najniższe w całym życiu. Poniżej 20 roku życia dziewczęta mają większe problemy z donoszeniem zdrowej ciąży, organizm kobiety nie do końca jest dojrzały do nowej roli.
Szansa na poczęcie jest największe, gdy do stosunku dochodzi 2 dni przed owulacją wynosi 50% dla kobiet 19-26, 40% między 27-34, 30% dla kobiet powyżej 35. roku życia (National Institute of Environmental Sciences i Uniwersytet). Średnio ok 10 lat przed menopauzą następuje znaczny spadek płodności, warto więc wiedzieć kiedy ten moment nastąpił w przypadku mamy czy babci.
Popularne pytania
Co znajduje się na zdjęciu?
Jak bronić się przed wężami?
Z kim Józef Stalin był na ty?
Kiedy i kto założył pierwszą szkołę?
Czy wiara w to, że jesteś mądrzejszy, rzeczywiście czyni cię mądrzejszym?
Jaka temperatura panuje wewnątrz słońca?
Czy owoce powinno się jeść wieczorem?
Dlaczego po objęciu władzy Hitler zmienił swoją politykę wobec Polski?
Kto stworzył telewizję TVN?
Czy duże dawki witaminy C zapobiegają zakażeniu COVID-19?
Które z wymienionych postaci były kiedyś bezdomne: Jennifer Lopez, Steve Jobs, Sylwester Stallone, Halle Berry, Jim Morrison ..?
Kto nie powinien korzystać z aspiryny?
Jak ułożyć sztućce w trakcie, bądź po skończonym posiłku?
Co to jest samhainofobia?