logo
zwierzęta

Na co zwracać uwagę wybierając interaktywne zabawki dla kota?

Na co zwracać uwagę wybierając interaktywne zabawki dla kota?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Zabawki stanowią niezbędny element kociej wyprawki. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza te interaktywne. Doskonale radzą sobie z nudą. W ciekawy i zarazem edukujący sposób urozmaicą zwierzęciu czas. Wśród nich znajdują się m.in. kule na przysmaki czy myszki na sprężynach.Interaktywne zabawki dla kota – czym kierować się przy wyborze?

Zarówno stacjonarne, jak i internetowe sklepy zoologiczne oferują szeroki wybór zabawek interaktywnych. Decydując się na nie, należy wziąć pod uwagę kilka zasadniczych czynników, żeby jak najlepiej dopasować atrakcję dla pupila. Bardzo istotna jest jakość wykonania zabawek. Powinny być zrobione z wytrzymałych i bezpiecznych materiałów, żeby nie uległy szybko zniszczeniu. Dodatkowo zabawki dla kota muszą być pozbawione jakichkolwiek ostrych elementów, które mogłyby zranić zwierzę. Pozostawiając kota samego z nowoczesną, interaktywną zabawką, nie powinno się mieć obawy, że zrobi sobie krzywdę.

Interaktywne zabawki dla kota – modele zapewniające rozwój

Koty to zwierzęta łączące w sobie wiele przeciwieństw. Najbardziej rzuca się w oczy zamiłowanie do wielogodzinnego biernego odpoczynku, a z drugiej wykazywanie natury łowcy i zdobywcy. W jej okazaniu pomocne są interaktywne zabawki dla kota. W sposób szczególny przydadzą się zwierzętom niewychodzącym na dwór, którym należy zapewnić atrakcje w warunkach domowych. Najlepszym rozwiązaniem będą akcesoria rozwijające szybkość, zwinność, inteligencję, spryt czy zdolności obserwacji zwierzęcia. Zanim właściciel zdecyduje się na zakup którejś zabawki, powinien przez jakiś czas poobserwować zachowanie i łowieckie obyczaje swojego pupila.

Interaktywne zabawki dla kota – kategoria wieku

Interaktywne zabawki dla kota należy dopasować do jego wieku. Podzielone zostały na trzy zasadnicze kategorie: dla kociąt, dorosłych kotów i seniorów. Zwierzęta w poszczególnych kategoriach wiekowych różnią się zasobem potrzebnej do zabawy energii i siły. Wraz z upływającym czasem tracą na sprawności, a ich narządy zmysłu nie pracują już tak dobrze jak wcześniej. Dlatego, by zabawa przynosiła radość, należy dopasować akcesoria do możliwości kota.

Akcesoria muszą być również dopasowane do wielkości kota. Idealnie dobrane pozwolą bez problemu cieszyć się długotrwałą zabawą. Niektóre zabawki przeznaczone są dla poszczególnych ras. Skonstruowano je z myślą o indywidualnych potrzebach zwierząt.

Wśród kocich opiekunów znajdą się tacy, którzy przykładają dużą uwagę do wyglądu zabawki. Wiele spośród tego typu akcesoriów to designerskie sprzęty pięknie prezentujące się w każdym wnętrzu. Należy jednak liczyć się z tym, że w przeciwieństwie do pana kot nie zwraca uwagi na walory estetyczne zabawki i mimo ładnego wyglądu może zwyczajnie nie przypaść mu ona do gustu. Koty ponadto dość szybko nudzą się. Zabawki mogą zostać porzucone, zatem zamiast jednej drogiej właściciele powinni wybrać kilka tańszych. Wymieniane co jakiś czas, znów przyciągną uwagę zwierzęcia.
Źródło: artykuł sponsorowany
Popularne pytania
Jak wysoko może wyskoczyć człowiek na Księżycu?
Ile w sumie ludzi żyło na Ziemi po dziś dzień?
Które owoce zmniejszają apetyt?
Co bardziej odpowiada za idealną sylwetkę: dieta czy aktywność fizyczna?
Gdzie są większe różnice płac pomiędzy kobietami i mężczyznami, w Polsce czy w Niemczech?
Co jest na zdjęciu?
W Grecji niewielka szerokość rur kanalizacyjnych sprawia, że papier toaletowy wyrzuca się do koszy?
Jaki procent treści w internecie ma charakter pornograficzny?
Czy słuchając muzyki podczas biegu poruszamy się szybciej?
W której fabryce w USA robotnicy pracowali z nieukrywaną radością?
Czy poniższe zdanie jest prawidłowe?
Czyja to "klata"?
Twarz podparta z boku jedną dłonią włożoną w drugą oznacza ....
Kto biega szybciej: kot domowy czy najszybszy człowiek świata Usain Bolt?