logo
zdrowie-medycyna

Jak chronić się przed koronawirusem?

Jak chronić się przed koronawirusem?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Najbardziej skutecznym środkiem zapobiegania zakażeniu koronawirusem jest mycie rąk przy użyciu mydła (dowolne mydło), dezynfekcji środkami na bazie alkoholu, inne środki dezynfekujące np: chlor, ozon, woda utleniona, podchloryn sodu (główny składnik wybielacza), szpitalne lampy UV .... Ręce należy myć nie krócej niż 30 sekund z uwzględnieniem wszystkich miejsc na dłoni (jak na zdjęciu). Ręce należy myć natychmiast po przyjściu z dworu, przed karmieniem dzieci, po zabawie ze zwierzęciem, po czyszczeniu kuwety, przed przygotowywaniem jedzenia, czy skorzystaniu z toalety .... Naukowcy szacują, że gdyby na lotniskach zwiększono wskaźnik czystości rąk do 60% (obecnie jest 20%) ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych mogłoby spaść nawet o 69%.
Maska sama nie chroni wprawdzie przed zakażeniem, ale dzięki niej unikamy dotykania dłońmi ust, oczu oraz nosa. Osoby zakażone muszą nosić maski, aby ograniczyć roznoszenie wirusa, dotyczy to również osób przebywających wśród chorych. Maseczka powoduje, że bakterie z płuc wracają ponownie do organizmu, tak więc jeśli ktoś jest zdrowy i nie ma konkretnego wskazania przez służby epidemiologiczne nie powinny ich używać. Wychodząc na ulicę w maseczce zbiera się na nią wszystko, dlatego powinna zostać natychmiast spalona, aby nie przenosić patogenów do domu. Miejsca w których maseczka była np. kieszeń powinna być odkażona. Noszenie maski ochronnej ma sens, gdy opiekujemy się chorym albo podejrzewamy u siebie zakażenie.
Dwa powiązane pytania, o których pewnie nie wiesz
Popularne pytania
Jak duża może być sieć pająka?
Jak się nazywa pierwsza całkowicie polska konstrukcja samolotu odrzutowego?
Co znajduje się na zdjęciu?
Na ile sposobów można zawiązać krawat?
Jak przedstawić sobie dwie osoby, gdy nie pamiętamy ich imion?
Jakie warunki pokoju zaoferował Rosji Piłsudski w 1919 roku?
Ile bąków dziennie puszcza przeciętny zdrowy człowiek?
Czy dobrze jest dla wzroku, gdy światło pada na ekran komputera?
Co zrobiła pierwsza kobieta w kosmosie tuż po powrocie na Ziemię?
Ile zajęłaby podróż samochodem jadącym z prędkością 100 km/h do najbliższej gwiazdy?
Co Majowie robili z drużyną piłki nożnej, która przegrała mecz?
Czy człowiek jest bardziej roślinożercą czy mięsożercą?
Czy ludzie z nadwagą żyją dłużej od osób szczupłych?
Czy istnieje samochód napędzany reaktorem atomowym?