logo

zdrowie-medycynaKtóre produkty sprawiają, że szybko jesteśmy głodni?

Które produkty sprawiają, że szybko jesteśmy głodni?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Wszystkie produkty z wysokim indeksem glikemicznym (makarony, ryż, pieczywo białe ...) powodują napady głodu. Najlepiej wybierać produkty o niskim indeksie glikemiczny, im niższy tym lepiej, tak więc zamiast białego pieczywa zdecydowanie lepiej zjeść pieczywo pełnoziarniste. Dlatego po pszennej bułce możemy być pewni, że szybko złapie nas wilczy głód.
W posiłkach nie powinno zabraknąć tłuszczów, które sprawiają, że dłużej jesteśmy syci. Ważne jest, aby to były zdrowe tłuszcze np. bogaty w kwasy omega-3 olej rzepakowy. Nie należy również zapominać o białku, które jest dłużej trawione i syci na dłużej. Do najzdrowszych białek zaliczamy drób, jajka, ryby np. sardynki, makrela, śledzie, jogurt naturalny np.typu greckiego z orzechami. Produkty z błonnikiem doskonale sycą, należy jednak pamiętać, aby uzupełnić je wodą. Błonnik wiąże i rozpuszcza się w wodzie zapełniając żołądek na długo np. płatki owsiane. Owoce niestety zawierają dużo cukru tak więc raczej wzmagają głód, wystarczą więc dwie porcje owoców dziennie. Głód wywołuje również organizm kiedy jest odwodniony, dlatego warto mieć z sobą trochę niegazowanej wody.
Nie warto szybko jeść, przeciętny posiłek powinien trwać od 5 do nawet 20 minut. Mózg zdąży zarejestrować fakt, że dużo zjedliśmy.
Wrogiem zdrowego trawienia jest za krótki sen, dochodzi wtedy do zaburzenia wytwarzania hormonów odpowiedzialnych za głód i sytość. Po źle przespanej nocy często sięgamy po kaloryczny posiłek.
Popularne pytania
Ile w stopniach Celsjusza wynosi minus 40 stopni Fahrenheita?
O czym świadczy żółty lub zielony kolor kataru?
Jaką łyżeczką powinno się jeść jogurt?
Która aktorka zainkasowała najwięcej pieniędzy za rolę w 2017 roku?
Jak zrobić w domu antybakteryjny żel?
Jak się pisze "z Bieszczadów" czy "z Bieszczad"?
Które najwyższe miejsce w rajdzie Monte Carlo zajęła Syrenka?
W którym roku powstał pierwszy film porno?
Czy nastolatkom zawdzięczamy postęp?
Co Niemcy oferowali Polsce w zamian za Gdynię i Gdańsk?
W którym kraju zakazano siorbania podczas jedzenia zupy w miejscach publicznych?
“Musaka” to tradycyjne danie ....... ?
Jak duży procent kłamstw nigdy nie wychodzi na jaw?
Co sprawia, że mieszkańcy japońskiej wyspy Okinawa żyją tak długo?