logo

porady-trikiJak w naturalny sposób wybielić zęby?

Jak w naturalny sposób wybielić zęby?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Truskawki zabierają enzym (kwas jabłkowy), który usuwa plamy na zębach. Podobne właściwości mają jabłka, które je dodatkowo oczyszczają. Ciemna czekolada dzięki teobrominie pomaga utwardzić szkliwo zębów (czekolada mleczna nie ma takich właściwości za to posiada cukier i mleko co może wywoływać nieświeży oddech). Ser żółty chroni zęby przed przed ubytkami szkliwa, wszystko to za sprawą bardzo dużej zawartości wapnia. Ser żółty neutralizuje kwaśne pH w ustach. Zielona herbata ogranicza rozwój próchnicy, polifenole zwalczają bakterie i sprzyjają odświeżeniu oddechu. Zawarta w ananasach bromelaina działa wybielająco na zęby, a przy okazji przeciwzapalnie. Orzechy włoskie podobnie jak zielona herbata ogranicza osadzaniu się płytki nazębnej i przeciwdziała żółknięciu zębów. Podobnie jak jabłka czyszczą zęby. Zęby można wybielać również pocierając zęby wewnętrzną stroną skórki banana.
Zęby możemy wybielić również szczotkując je sproszkowaną kurkumą. Wybielać zęby można również płucząc codziennie rano jamę ustną olejem np: rzepakowym, słonecznikowym, lnianym oraz najpopularniejszym - kokosowym. Efekty będą widoczne niestety dopiero po kilku miesiącach. Osoby, które nie mają problemów z nadwrażliwością zębów i dziąseł mogą szczotkować zęby aktywnego węgla, efekty będą widoczne już po kilku dniach. Wybielać można również szczotkując sodą oczyszczoną, należy jednak robić to ostrożnie bo grozi to ubytkami szkliwa.
Kolor zęby zmieniają pod wpływem kawy, herbaty, ziół, czerwonego wina, napojów z substancjami barwiącymi.
Popularne pytania
Które przyjaźnie są trwalsze - z podstawówki, gimnazjum czy liceum?
W czym mózg kobiety jest lepszy od mózgu mężczyzny?
Która ręka w islamie jest nieczysta?
Ile może żyć drzewo oliwne?
W którym roku w USA powstała pierwsza organizacja ratująca Żydów?
W którym państwie istnieje podatek od gipsu?
Dlaczego mężczyźni mają większe nosy od kobiet?
Co oznaczają numery na pasach startowych?
Kto to powiedział?
Na jakiej wysokości znajduje się najwyżej położona obrotowa restauracja?
Czy w Polsce jest miejscowość Dupki?
W którym roku bezpieka zamordowała ostatniego Żołnierza Wyklętego?
Kim jest mężczyzna po prawej stronie?
Czy sroki kradną błyszczące przedmioty?