logo

człowiekCzego Chińczycy zazdroszczą Europejczykom?

Czego Chińczycy zazdroszczą Europejczykom?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Chińczycy zazdroszczą Europejczykom jedynie dużych nosów, długich pięknych włosów i białej cery (im jaśniejsza tym lepiej, ciemna skóra jest synonimem brzydoty, oznacza również niski status). Do tego stopnia, że Chińczycy sobie nawet powiększają nosy, aby było spiczaste i stojące. Chińczycy wprawdzie nie przywiązują większej wagi do stroju, to jednak lubią się pokazać nosząc drogi złoty zegarek lub złoty łańcuch. Bardzo ważnym elementem jest telefon komórkowy, który musi być najnowszy i najlepiej znanej marki.
Rzadkością w Chinach są mężczyźni napakowani i łysi.
Chińczycy często myślą, że Polacy to Rosjanie lub Ukraińcy. Odróżniają nas od Europy Zachodnie, myślą że dużo pijemy, ale tłumaczą to tym, że jest u nas zimno i dlatego tak jest. Jest dużo też stereotypach o rosyjskich i ukraińskich prostytutkach. Chińczycy uważają ogólnie, że kobiety z Europy Wschodniej są bardzo ładne, szczególnie dotyczy to Ukrainek i Rosjanek. Chińczycy do mieszkańców Europy Zachodniej i Amerykanów są nastawieni ok, Polacy brani są bardziej za Rosjan, a ci nie są traktowani zbyt pozytywnie. Niemcy kojarzą się Chińczykom przede wszystkim z antysemityzmem, Francuzi i Francja (najczęstszy kierunek chińskich wycieczek), Francja kojarzy się z ciemnym kolorem skóry (Chińczycy postrzegają czarnoskórych gorzej) oraz oszustwami wobec turystów. Sami Chińczycy uważają, że Polacy ich nie lubią i podobno pytają, dlaczego tak właśnie jest. To ostatnie jest dziwne, bo Polacy od zawsze lubią Chińczyków ponieważ jako jedyni mogą rozwiązać nasz rosyjski problem :)

Źródło: Weronika Truszczynska, https://www.youtube.com/watch?v=TRnoS7QVnTY
Jak Chińczycy widzą Europę i co myślą o Polakach?, Polityka,
Adam Machaj, Chiński kanon piękna
Popularne pytania
Jaką pozycję w cesarskich Chinach miała kobieta?
Czy niemieckie armie w Polsce wykonały rozkaz Führera?
Jak poznać, że kobieta jest podniecona?
Dlaczego kot bawi się myszą?
W którym roku poległ ostatni Żołnierz Wyklęty Europy Środkowej?
Czy mieszkańcy Korei Północnej mogą czesać się tak jak chcą?
Co jest bardziej prawdopodobne: trafienie szóstki w lotto, czy śmierć pod kołami w ciągu najbliższych 10 godzin?
Jak jest po francusku “do widzenia”?
Co jedzą dżdżownice?
W którym europejskim kraju piwo jest najdroższe?
Jak wezwać pomoc na ulicy?
Kto pojawił się na Ziemi wcześniej - dinozaury czy rekiny?
Ile istnieje odmian uśmiechu?
Który koncern ubezpieczał krematoria w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz?