logo

człowiekCzego Chińczycy zazdroszczą Europejczykom?

Czego Chińczycy zazdroszczą Europejczykom?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Chińczycy zazdroszczą Europejczykom jedynie dużych nosów, długich pięknych włosów i białej cery (im jaśniejsza tym lepiej, ciemna skóra jest synonimem brzydoty, oznacza również niski status). Do tego stopnia, że Chińczycy sobie nawet powiększają nosy, aby było spiczaste i stojące. Chińczycy wprawdzie nie przywiązują większej wagi do stroju, to jednak lubią się pokazać nosząc drogi złoty zegarek lub złoty łańcuch. Bardzo ważnym elementem jest telefon komórkowy, który musi być najnowszy i najlepiej znanej marki.
Rzadkością w Chinach są mężczyźni napakowani i łysi.
Chińczycy często myślą, że Polacy to Rosjanie lub Ukraińcy. Odróżniają nas od Europy Zachodnie, myślą że dużo pijemy, ale tłumaczą to tym, że jest u nas zimno i dlatego tak jest. Jest dużo też stereotypach o rosyjskich i ukraińskich prostytutkach. Chińczycy uważają ogólnie, że kobiety z Europy Wschodniej są bardzo ładne, szczególnie dotyczy to Ukrainek i Rosjanek. Chińczycy do mieszkańców Europy Zachodniej i Amerykanów są nastawieni ok, Polacy brani są bardziej za Rosjan, a ci nie są traktowani zbyt pozytywnie. Niemcy kojarzą się Chińczykom przede wszystkim z antysemityzmem, Francuzi i Francja (najczęstszy kierunek chińskich wycieczek), Francja kojarzy się z ciemnym kolorem skóry (Chińczycy postrzegają czarnoskórych gorzej) oraz oszustwami wobec turystów. Sami Chińczycy uważają, że Polacy ich nie lubią i podobno pytają, dlaczego tak właśnie jest. To ostatnie jest dziwne, bo Polacy od zawsze lubią Chińczyków ponieważ jako jedyni mogą rozwiązać nasz rosyjski problem :)

Źródło: Weronika Truszczynska, https://www.youtube.com/watch?v=TRnoS7QVnTY
Jak Chińczycy widzą Europę i co myślą o Polakach?, Polityka,
Adam Machaj, Chiński kanon piękna
Popularne pytania
Czy cesarskiego urzędnika można było w Chinach pobić?
Co sprawia, że Coca-Cola nie jest słodka?
Czy połknięta guma do żucia skleja żołądek?
Czy psy mogą wywęszyć chorobę?
Co zawiera czarna walizeczka, którą zawsze nosi ochroniarz prezydenta USA?
Co było największym sekretem Chińczyków?
Dlaczego cera kosmonauty ulega poprawie?
Jak wyglądał Jezus?
Dlaczego na czekoladzie pojawia się biały osad?
O czym świadczą bruzdy na paznokciach?
Co zrobić żeby mleko nie wykipiało?
Czy Wielki Mur Chiński jest widoczny z kosmosu?
Jak jest po czesku słowo "dziewczyna"?
Dlaczego jedząc grzyby powinniśmy unikać alkoholu?