logo

historiaJak powstała stacja TVN?

Jak powstała stacja TVN?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Spółkę ITI Panama założył w 1983 r. mieszkający w Curacao polski Żyd Hermann Tuber którego żona Mirka Indich była tłumaczką samego Andrieja Gromyko (członek najwyższych władz ZSRR od 1957 roku do 1988). Pod koniec grudnia 1988 roku szwajcarski adwokat J. Ackermann założył w Luksemburgu ITI Holdings SA. 99 proc. akcji firmy przypadło .... jego sekretarce, B. Trautweiler. Do ITI Holdings SA zostały wniesione aportem aktywa ITI Panama (800 tys. $). Z kompletnie nieznanych powodów ITI Panama stała się firmą niezwykle zasobną w miliony dolarów, które zaczęły pojawiać się na koncie luksemburskiej spółki. Wszystko wskazuje na to, że środki te pochodziły z kradzieży pieniędzy budżetowych - FOZZ. Najważniejsza dla Rosjan bezpieka wojskowa (od 1991 roku WSI) z FOZZ ukradła ok.1,7 mld dolarów.
Pod koniec 1988 roku kiedy już ruszyły przygotowania do telewizyjnego show zwanego potocznie "Okrągłym Stołem" do spółki dołączyli Panowie Wejchert i Walter.
Choć środki na powstanie stacji prawdopodobnie pochodziły z przestępstwa (FOZZ) stacja nie miała żadnych problemów uzyskaniem ogólnopolskiej koncesji.

Obecnie stacja TVN należy do amerykańskiego koncernu Discovery, którego wieloletnim prezesem jest amerykański Żyd David Zaslav. Stacja aktywnie uczestniczy w propagowaniu "wiedzy" o holocauście, jest najwyraźniej również zaangażowana w realizację porozumienia premiera Izraela Ben Guriona z kanclerzem Niemiec - Adenauerem, które miało miejsce 14 III 1960 w Nowym Jorku. Porozumienie to było przełomem w postrzeganiu II wojny światowej, z kart historii mięli stopniowo znikać sprawcy ludobójstwa - Niemcy, a na ich miejsce mięli pojawić się mityczni naziści. Zgodnie z nową wersją historii naziści mogą być obywatelami dowolnego kraju, w tym oczywiście Niemiec, Austrii, ale również i Polski. Wokół tej nowej narracji pojawiła się presja, aby pokazywać Polaków jako sprawców pogromów np. Jedwabne, czy zorganizowany przez bezpiekę pogrom kielecki.
Cel wydaje się dość oczywisty, kiedy już wymrą ostatni świadkowie historii, pozostanie w zbiorowej świadomości już tylko nowa wersja historii opracowana przez Discovery na spółkę z TVN-em i Wyborczą.

Źródła: Stanisław Balcerac, https://twitter.com/sbalcerac, wikipedia, Piotrzkowicz I.P. "Geopolityka: Polska w grze mocarstw"
Popularne pytania
Co by się stało, gdyby wyginęły komary?
W którym państwie obowiązywał 5-dniowy tydzień?
Ile obrazów pozostawił po sobie Leonardo da Vinci?
Co budziło największy strach Niemców podczas bitew kampanii wrześniowej?
W którym roku narodził się "Miś Uszatek"?
Czy uprawiający sport mają większe serca?
Jaki procent Polaków od 15 do 50 roku życia posiada tatuaż?
Jak kanclerz Niemiec A.Hitler nazywał Słowian?
Czy ryby czują ból?
Które zbędne organy w człowieku zanikają?
Czy ze statystyk wynika, że 100 na 50 tys. maratończyków umiera na atak serca w ciągu doby od ukończenia biegu?
Gdzie wcześniej zaprzestano karać za kontakty homoseksualne: w Wielkiej Brytanii czy Turcji?
Ile minut materiału filmowego użytkownicy wczytują do YouTuba w ciągu jednej minuty?
Czy latanie samolotem jest niebezpieczne?