logo

zdrowie-medycynaCo się dzieje z człowiekiem, gdy pali marihuanę?

Co się dzieje z człowiekiem, gdy pali marihuanę?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Dostarczenie zawartego w joincie tetrahydrokannabinolu (THC) uwalnia hormon szczęścia (dopaminę), wywołując przy tym jednocześnie stan otępienia, nagłe zmiany nastroju od euforii po przygnębienie, poprawia samoocenę, dochodzi jednocześnie do spadku samokontroli. Człowiek może zacząć bez przerwy gadać, głośno się śmiać, aby za chwilę płakać.
Mogą pojawić się bóle i zawroty głowy (koordynacja ruchowa ulega pogorszeniu) oraz suchość w ustach. Reakcja na bodźce są opóźnione, dochodzi do zaburzenia płynności ruchów i osłabienia siły.

2. Oczy stają się czerwone, ciśnienie wewnątrzgałkowe ulega obniżeniu (zwiększone ciśnienie jest jednym z powodów jaskry).

3. Wzrasta ciśnienie krwi, zwiększa się ryzyko ataku serca.

4. W płucach pojawia się 4 razy więcej dymu niż z przypadku papierosa, a wśród składników są szkodliwe (zwiększa się prawdopodobieństwa nowotworów) wielopierścieniowe węglowodory aromatycznych (WWA). Występują napady kaszlu oraz przewlekłe zapalenia krtani. Jednocześnie pojawiają się badania, które nie potwierdzają szkodliwości palenia marihuany na płuca. Naukowcy tłumaczą to tym, że główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach ma właściwości przeciwzapalne.

5. Marihuana uwalnia endokanabinoidami, które wzmagają apetyt. Uzależnieni jednak chudną bo mają zaburzenia związane z łaknienia.

6. Po wypaleniu jointa może być również problem z płodnością, THC tworzy w organizmie kobiety niekorzystne warunki dla plemników, może również wprowadzać zaburzenia w owulacji.

7. Marihuana wywołuje wzmożone pocenie się.

8. Konopie indyjskie uzależniają psychicznie, mogą pojawić się kłopoty ze snem, często pojawia się obojętność, apatia i depresja. Częste sięganie do marihuany powoduje pogorszenie pamięci, kłopoty ze skupieniem uwagi i logicznym myśleniem. Mogą pojawić się też urojenia.
Popularne pytania
Ile lat ma pizza margherita?
Które państwa ogłosiły żałobę narodową po katastrofie w Smoleńsku i śmierci Lecha Kaczyńskiego?
Jak się nazywa Międzynarodowa Stacja Kosmiczna?
Dlaczego lubimy się bać?
Jak długo myć zęby?
Który gatunek muzyki sprawia, że kury znoszą więcej jajek?
Czy telefony komórkowe mogą mieć wpływ na urządzenia w samolocie?
Czy prawdą jest, że w chińskim grobowcu z XVI w. odnaleziono szwajcarski zegarek?
Jak nazywa się ubiór noszony przez zakonników?
Jak się pisze “koleji” czy “kolei”?
Który kraj jest wobec Polski najbardziej zadłużony?
Co to za urządzenie?
Ile razy Rosjanie mogli zakończyć rządy Hitlera?
Dlaczego nietoperze śpią do góry nogami?