logo

zdrowie-medycynaCzy chodzenie w szpilkach zwiększa doznania seksualne kobiet?

Czy chodzenie w szpilkach zwiększa doznania seksualne kobiet?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Chodzenie w szpilkach jest dla niektórych mięśni jak ćwiczenia (cały czas są napięte) np. dla mięśni ud czy mięśni Kegla, które znajdują się na dnie miednicy. Kiedy mięśnie Kegla są bardziej wyrobione i silniejsze tym intensywniejsze są orgazmy.
W ocenie ortopedów chodzenie na wysokich obcasach w niektórych przypadkach powoduje poprawę sylwetki, która staje się bardziej wyprostowana.

Niestety chodzenie w szpilkach ma niestety szereg wad, o to kilka z nich:
1. Kręgosłup jest nienaturalnie wygięty (lordoza), co prowadzi do przeciążenia niektórych partii mięśni i bólów w okolicy krzyżowej.

2. Kolana i ścięgna wokół są nadmiernie obciążone co może prowadzić do deformacji chrząstki stawowej i kilku innych "atrakcji".

3. Szpilki zdecydowanie zwiększają obciążenia kości przododstopia co może prowadzić do mikro urazów kości i nerwów. Naciski kumulują się w pod centralnymi kośćmi śródstopia.

4. Zbyt ciasne szpilki mogą prowadzić również do wrastania paznokci. Wygięcie dużego palca sprawia, że mogą pojawić się nieestetyczne haluksy.

5. Kostki są wypychane do przodu, co utrudnia krążenie w nogach, mięśnie łydek skrają się, ścięgno Achillesa usztywnia, co może prowadzić do bólu w przypadku przejścia na podeszwę płaską.

Oczywiście można zapobiec problemom ćwicząc, zalecane jest chodzenie na bosaka tak często, jak to tylko jest możliwe (nawet w pracy), chwytanie palcami małych przedmiotów czy ćwiczenia rozciągające mięśnie łydek i ścięgna Achillesa. Jeśli siedzisz przy biurku rozłóż pod nim masażer stóp, wałek z kolcami ... zdejmij szpilki i ćwicz.

Źródło: womenshealth, radiozet, hellozdrowie ...
Popularne pytania
Jakie plany wobec Rosji miał Józef Piłsudski w 1920 roku?
Do czego kiedyś służyła marynarzom cytryna?
Jakiego koloru wschód słońca może zapowiadać deszcz?
Czy picie słodkich gazowanych napojów po posiłku jest zdrowe?
Ilu Polaków ma na nazwisko “Bałwan”?
Z jakim państwem Wielka Brytania prowadziła najkrótszą wojnę w historii?
Czy rekiny mają kości?
Który film zarobił najwięcej w 2014 roku?
Która z popularnych przypraw jest najdroższa?
Jaka jest najpopularniejsza nazwa łodzi?
Czy wiesz co przedstawia zdjęcie?
Czy pilot samolotu zawsze mówi pasażerom prawdę?
Czy chińskie pismo składa się z alfabetu?
Czy duńskiej partii "Unia Elementów Świadomie Zniechęconych Do Pracy" udało się wywalczyć przepis, który ...