logo

zdrowie-medycynaCzy wybór pozycji seksualnej ma wpływ na zajście w ciążę?

Czy wybór pozycji seksualnej ma wpływ na zajście w ciążę?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Zdaniem większości badaczy wybór pozycji nie ma większego wpływu na zajście w ciążę, bo są małe szanse, aby szyjka macicy była w takiej pozycji, aby plemniki nie dotarły do komórki jajowej. Choć plemniki mają tylko kilka minut na dotarcie do śluzu w szyjce macicy, aby móc przejść z nim do macicy na kolejne dni, to jednak czas jest ten wystarczający.
Wśród najlepszych pozycji wyróżniane są: pozycja od tyłu (na pieska) oraz klasyczna. W obu przypadkach ustawienie penisa jest optymalne, bo czubek penisa sięga wgłąb szyjki macicy co skraca drogę plemnikom. Należy tutaj jeszcze dodać, że ginekolog może na podstawie wyglądu macicy (tyłozgiętą ok. 20% w populacji lub zdecydowanie częściej spotykana przodozgięta) doradzić pozycję. W przypadku kobiet z macicą tyłozgiętą zalecana jest pozycja od tyłu, w przypadku przodozgiętej klasyczna.
Doradza się również, aby kobieta po stosunku uniosła nogi do góry i opóźniła wyjście do toalety na kilka minut.
Tak jak pozycja seksualna nie ma takiego znaczenia, tak już częstotliwość stosunków jak najbardziej, optymalnie co drugi dzień. Oprócz tego ważne jest, aby kobieta miała orgazm. Jeśli ma to miejsce plemniki są ekspresowo dostarczane do komórki jajowej.

Źródła: wikipedia, womenshealth, parenting
Popularne pytania
Które wypadki samochodowe są najczęstsze?
Kto częściej kłamie, blondynki czy brunetki?
W jakiej fazie cyklu miesiączkowego kobiety popełniają statystycznie najwięcej przestępstw?
Co oznacza imię Małgosia?
Co robi zadowolony kot?
Ile waży najcięższy latający ptak?
O ile zmniejsza ryzyko rozwodu poślubienie przyjaciela?
Ile lat miał najmłodszy papież?
Który mięsień człowieka jest najszybszy?
Co chciał od Aliantów Adolf Eichmann za uratowanie 1 mln Żydów i zamknięcie obozu śmierci Auschwitz na początku 1944 roku?
Czym zajmował się “królewski nocnikowy”?
Jaki kryptonim miał pierwszy naziemny test bomby atomowej?
Które włosy u człowieka pojawiają się jako pierwsze?
Czy gepard ryczy?