logo

porady-trikiJak zadbać o piękne usta?

Jak zadbać o piękne usta?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Oprócz pomadki ochronnej należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu ust. Nie załatwią sprawy zwykłe błyszczyki ponieważ musimy zadbać o ochronę lipidową, która nie pozwoli wydostać się wodzie z głębszych partii skóry ust. Należy szukać pomadki, która posiada w swoim składzie oleje roślinne, gliceryny, alantoiny, wosk, masło shea oraz witaminę E.

2. Jeśli komuś to nie wystarcza można zamówić nawilżenie poprzez dostarczenie cienką igłą kwasu hialuronowego. Usta po takim zabiegu (mezoterapia) powinny stać się gładsze, miększe i oczywiście bardziej odporne na wysuszenie. Zabieg ten nie zmienia kształtu czy wielkości ust.

3. Zimą wybieraj balsamy, które silnie natłuszczają, powinny one zawierać wyciąg z aloesu, który łagodzi i dba o skórę, wyciąg z drzewa masłowego (natłuszcza) oraz glicerynę (wiąże wodę w naskórku).

4. Latem należy pamiętać, że promienie słoneczne podrażniają skórę ust przydaje się więc sztyft z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

5. Od czasu do czasu usta wymagają peelingu, można go wykonać wcierając niewielką ilość cukru z dodatkiem oliwy lub delikatnie wymasować mięciutką szczoteczką.

6. Koniecznie zadbaj o dietę, bo to tu kryje się tajemnica pięknej skóry. Za piękne usta odpowiadają witaminy A, B i C. Tych witamin jest dużo m.in. w jarmużu, szpinaku, dyni, marchwi, cytrusach, brukselce, pomidorach, fasoli oraz drobiu, jajkach i rybach.

Źródła: Elle, poradnikzdrowie, womenshealth, wikipedia ..
Popularne pytania
Czy po kształcie pupy można określić charakter kobiety?
Które polskie ZOO jest największe?
Co to za zwierzę?
Kobiece łzy sprawiają, że mężczyzna ma mniejszą ochotę na seks?
Dlaczego częściej kichamy więcej niż raz?
W jakim polskim mieście znajduje się Pomnik Glana?
Na czym polega "szczęście Kokury"?
Ile wzrostu miał przeciętny Polak pod koniec XIX wieku?
Który znany intelektualista pod pretekstem badań organizował orgie?
Jaki procent powierzchni Sahary pokrywa piasek?
Kto sponsorował powstanie II Rzeszy?
Który z samochodów został uznany za najbrzydszy na świecie?
Co oznacza słowo LOL?
Jakie nazwisko jest bardziej popularne Nowak czy Kowalski?