logo

porady-trikiJak zadbać o piękne usta?

Jak zadbać o piękne usta?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Oprócz pomadki ochronnej należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu ust. Nie załatwią sprawy zwykłe błyszczyki ponieważ musimy zadbać o ochronę lipidową, która nie pozwoli wydostać się wodzie z głębszych partii skóry ust. Należy szukać pomadki, która posiada w swoim składzie oleje roślinne, gliceryny, alantoiny, wosk, masło shea oraz witaminę E.

2. Jeśli komuś to nie wystarcza można zamówić nawilżenie poprzez dostarczenie cienką igłą kwasu hialuronowego. Usta po takim zabiegu (mezoterapia) powinny stać się gładsze, miększe i oczywiście bardziej odporne na wysuszenie. Zabieg ten nie zmienia kształtu czy wielkości ust.

3. Zimą wybieraj balsamy, które silnie natłuszczają, powinny one zawierać wyciąg z aloesu, który łagodzi i dba o skórę, wyciąg z drzewa masłowego (natłuszcza) oraz glicerynę (wiąże wodę w naskórku).

4. Latem należy pamiętać, że promienie słoneczne podrażniają skórę ust przydaje się więc sztyft z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

5. Od czasu do czasu usta wymagają peelingu, można go wykonać wcierając niewielką ilość cukru z dodatkiem oliwy lub delikatnie wymasować mięciutką szczoteczką.

6. Koniecznie zadbaj o dietę, bo to tu kryje się tajemnica pięknej skóry. Za piękne usta odpowiadają witaminy A, B i C. Tych witamin jest dużo m.in. w jarmużu, szpinaku, dyni, marchwi, cytrusach, brukselce, pomidorach, fasoli oraz drobiu, jajkach i rybach.

Źródła: Elle, poradnikzdrowie, womenshealth, wikipedia ..
Popularne pytania
Czy w Polsce można pójść do więzienia za picie alkoholu w miejscu publicznym?
Czy wirus komputerowy może rozpętać III wojnę światową?
Dlaczego nie wszyscy pamiętają swoje sny?
Czy w absolutnej ciszy łatwiej się uczyć?
Które pismo uznaje się za najtrudniejsze na świecie?
Dlaczego alianci podczas wojny ukrywali informacje o holocauście?
Jak rozpoznać dobry chleb ?
Czego najczęściej zapominamy zabrać wyjeżdżając w podróż?
Gdzie w Chinach zaczynał się Jedwabny Szlak?
Jakie czynniki wpływają na stan skupienia substancji?
Czy temperatura mierzona w odbycie jest wyższa czy niższa od tej pod pachą?
Ile wynosiła średnia długość życia w Europie w 1800 roku?
W jaki sposób człowieku zachowuje równowagę?
Które dzikie zwierzęta można spotkać na terenie W-wy?