logo

porady-triki
Jak wybierać świąteczne prezenty?

Jak wybierać świąteczne prezenty?
1. Nie wybieramy prezentu dla siebie, bardzo rzadko ktoś komu chcemy kupić prezent ma podobne potrzeby i gust. Może się okazać, ze sweterek z łosiem na rykowisku, choć dla nas obrzydliwy, jest prezentowym strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

2. Podstawa to dobry wywiad. Jakiś czas przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia powinniśmy rozpuścić wici, aby dowiedzieć się o potrzebach naszych bliskich.

3. Idealny prezent. Idealny prezent to taki który ma wartość emocjonalną np. wywołuje wspomnienia. To może być coś naprawdę symbolicznego, ważne jest, że wzbudzi pozytywne emocje.

4. Przekazywanie gotówki. To niestety kiepski pomysł i będzie kojarzony z przekazem "na odwal", ale nie zawsze. Jeśli wiemy, że ktoś zbiera pieniądze na jakiś cel warto pomyśleć o kopercie z gotówką :)

5. Kwota. Tak jak w punkcie 3 liczą się emocje, a nie cena.

6. Wypada, nie wypada. Niektórych prezentów nie wypada kupować. Przykładowo bielizna to doskonały prezent, ale tylko dla osób, które doskonale znamy, akceptowane są jeśli taki prezent robią mężowie żonom, partnerzy partnerkom lub kobiety swoim przyjaciółkom lub siostrom. Dużym nietaktem jest obdarowanie bielizną osoby, którą słabo znamy np. znajoma w pracy. Równie nietrafionym pomysłem jest podarowanie np. poradnika jak być dobrą żoną lub mężem, to sugeruje, że coś jest nie tak, teść nie powinien też kupować synowej np. seksownej bielizny ....

UWAGA! Nawet jeśli otrzymasz kolejne skarpety, albo stringi, których nie nosisz nawet w łóżku, postaraj się wykrzesać choć odrobinę radości. Nie pokazuj swojego niezadowolenia rzucając prezent pod stół, naciesz się nim przynajmniej chwile najlepiej pomysłowo i pozytywnie puentując sposób użycia.
Popularne pytania
Z czego starożytni Grecy budowali piorunochrony?
Czy możemy się zatruć "czarną końcówką" banana?
Z jaką prędkością może biec struś?
Kiedy Stalin rozpoczął przygotowania do budowy polskiej armii na swoim terytorium?
Co zrobić jeśli Windows informuje, że straciłeś uprawnienia do zawartości dysku?
W którym kraju oplucie oznacza komplement?
Na które choroby są bardziej narażeni ludzie z grupą krwi 0?
Dlaczego ludzie ze strachu popuszczają w majtki?
W którym kraju wprowadzono podatek od moczu?
Jak pogoda wpływa na nasze zdrowie?
Która bitwa brytyjskiej armii uważana jest za najbardziej wstydliwą?
Na jakim mieście wzorowana jest część GTA: Vice City?
Czy rośliny mogą wskazywać, że pod nimi kryją się kamienie szlachetne?
Jakie są zalety i wady picia soku z cytryny?