logo

porady-trikiJak wybierać świąteczne prezenty?

Jak wybierać świąteczne prezenty?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Nie wybieramy prezentu dla siebie, bardzo rzadko ktoś komu chcemy kupić prezent ma podobne potrzeby i gust. Może się okazać, ze sweterek z łosiem na rykowisku, choć dla nas obrzydliwy, jest prezentowym strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

2. Podstawa to dobry wywiad. Jakiś czas przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia powinniśmy rozpuścić wici, aby dowiedzieć się o potrzebach naszych bliskich.

3. Idealny prezent. Idealny prezent to taki który ma wartość emocjonalną np. wywołuje wspomnienia. To może być coś naprawdę symbolicznego, ważne jest, że wzbudzi pozytywne emocje.

4. Przekazywanie gotówki. To niestety kiepski pomysł i będzie kojarzony z przekazem "na odwal", ale nie zawsze. Jeśli wiemy, że ktoś zbiera pieniądze na jakiś cel warto pomyśleć o kopercie z gotówką :)

5. Kwota. Tak jak w punkcie 3 liczą się emocje, a nie cena.

6. Wypada, nie wypada. Niektórych prezentów nie wypada kupować. Przykładowo bielizna to doskonały prezent, ale tylko dla osób, które doskonale znamy, akceptowane są jeśli taki prezent robią mężowie żonom, partnerzy partnerkom lub kobiety swoim przyjaciółkom lub siostrom. Dużym nietaktem jest obdarowanie bielizną osoby, którą słabo znamy np. znajoma w pracy. Równie nietrafionym pomysłem jest podarowanie np. poradnika jak być dobrą żoną lub mężem, to sugeruje, że coś jest nie tak, teść nie powinien też kupować synowej np. seksownej bielizny ....

UWAGA! Nawet jeśli otrzymasz kolejne skarpety, albo stringi, których nie nosisz nawet w łóżku, postaraj się wykrzesać choć odrobinę radości. Nie pokazuj swojego niezadowolenia rzucając prezent pod stół, naciesz się nim przynajmniej chwile najlepiej pomysłowo i pozytywnie puentując sposób użycia.
Popularne pytania
Ile trwało najdłuższe odnotowane granie bez przerwy na komputerze?
Czy warto napisać list miłosny do ukochanej?
Ile kosztował bilet na lot ponaddźwiękowym Concordem na trasie Europa USA?
Co podczas rewolucji francuskiej oznaczał okrzyk "Konstytucja! Konstytucja!"?
Kto ma więcej nocnych koszmarów: niewidomi czy widzący?
Które państwo w 1939 roku dostarczyło Niemcom najwięcej czołgów?
Jak prawidłowo wymówić słowo “Adobe”?
Co zrobić, gdy bankomat nie wypłacił pieniędzy, a potrącił środki?
Które ze zwierząt jest największym śpiochem?
Czy posiadanie oraz sprzedawanie nasion konopi indyjskich jest w Polsce karalne?
Ile średnio kosztowało wyprodukowanie jednego odcinka "Gry o tron"?
Co to za część ciała?
Który kwiat jest symbolem Japonii?
Jakiej drużynie piłkarskiej kibicował Osama bin Laden?