logo

zdrowie-medycyna
Co zrobić, gdy samopoczucie zmienia się wraz z pogodą?

Co zrobić, gdy samopoczucie zmienia się wraz z pogodą?
Meteopatia nie jest wprawdzie chorobą, ale potrafi być mocno dokuczliwa, szczególnie wiosną kiedy pogoda jest bardzo zmienna. Wśród dolegliwości wymieniany jest ból głowy i kości, pojawiają się kłopoty z koncentracją, jesteśmy rozdrażnieni, sen staje się płytszy.
Najczęściej występuje u kobiet, w organizmach których pojawia się tzw. huśtawka hormonalna, sprzyja mu również choroba (astma, alergia, cukrzyca, nadciśnienie) i oczywiście stresująca praca. Meteopatia dotyczy głównie osób nieaktywnych fizycznie, którzy poruszają się często samochodem, oddychają miejskim powietrzem, a ich praca polega na siedzeniu w biurze. Nie dziwne, że wiosną kiedy pogoda jest zmienna, organizm nie daje rady.
W przypadku osób, które "marnują" najcenniejsze godziny życia w biurach można jedynie spróbować poprawić dietę (im mniej śmieciowego przetworzonego jedzenia tym lepiej), zacząć się wysypiać (7-8h), a każdą wolną godzinę przeznaczyć na ruch (jeśli spacer to szybki), najlepiej w blasku słońca (witamina D) z dala od miejskiego smrodu. Jeśli nie jesz mięsa (witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe działanie układu nerwowego), to czas aby się z nim przeprosić. Nie jest tajemnicą, że weganie zdecydowanie częściej mają depresje. Należy przeprosić się z produktami, które są bogate w magnez (pestki dyni, orzechy, produkty pełnoziarniste, kasze, rośliny strączkowe, banany).
Popularne pytania
Jak szybko pozbyć się mdłości?
Jakich zwierząt bał się Napoleon Bonaparte?
Czy strzał z pistoletu w bak powoduje eksplozję samochodu?
Dlaczego NBP wprowadził nowe monety groszowe?
Dlaczego Rosjanie dokonali ludobójstwa podczas Obławy Augustowskiej?
W której bitwie po II wojnie brali udział weterani Waffen-SS?
Co jest bardziej prawdopodobne?
Który amerykański prezydent uprawiał marihuanę?
Skąd według Mao wypływa władza?
Czy ropucha olbrzymia wytwarza substancję wywołującą u ludzi halucynacje?
Ile trzeba zapłacić księdzu za ślub?
Którą wodę mineralną powinniśmy pić?
Jak łatwo zmienić słoną wodę w słodką?
Ile waży szklanka wypełniona złotem?