logo

technika
Czym jest technologia VR i jak działa w połączeniu ze smartfonem?

Czym jest technologia VR i jak działa w połączeniu ze smartfonem?
Technologia VR przeniosła rozrywkę na zupełnie nowy poziom, zapewniając nieznane dotąd doświadczenia. Czym jednak dokładnie jest Virtual Reality? W jaki sposób korzystać z niej w połączeniu ze smartfonem? Tutaj znajdziesz niezbędne informacje.

VR – czym jest?


Technologia VR jest rozwijana już od dłuższego czasu, jednak dopiero okulary VR pozwoliły doświadczyć wielu osobom na własnej skórze możliwości wirtualnego świata. Czym jednak jest tak naprawdę Virtual Reality? Jest to wykorzystanie nowoczesnych technologii komputerowych do stworzenia trójwymiarowego obrazu. Zapewnia on użytkownikowi pełną immersję w dany wirtualny świat.
Do skorzystania z VR potrzebne są specjalne okulary VR, wyposażone w ekran, głośniki oraz różne czujniki, które reagują na ruch głowy i całego ciała. Do nich możesz też dodać bezprzewodowe kontrolery, które mają dodatkowe czujniki i przyciski. By gogle mogły działać prawidłowo, potrzebny jest komputer, konsola do gier lub nowoczesny telefon. Jeśli szukasz takiego, który dobrze będzie obsługiwać VR, zerknij na smartfony Samsung w Morele.net.

Jak działają gogle VR?


Okulary VR oszukują zmysły człowieka – dzięki dwóm oddzielnym ekranom lub jednego, podzielonego na dwie części, wyświetlające nieco inne obrazy, zyskuje się wrażenie głębi. Przy użytkowaniu gogli ważne jest odcięcie użytkownika od wszelkich bodźców z zewnątrz. Dlatego też konstrukcja okularów jest nie tylko zabudowana, ale też oferuje wbudowane głośniki z dźwiękiem przestrzennym. Dzięki temu doskonale wiesz, z którego kierunku się pojawił.
To oczywiście nie wszystko. Jako że VR gogle mają liczne kamery oraz czujniki, które rejestrują wszelkie ruchy Twojej głowy i ciała, obraz na ekranie może szybko na nie reagować. Dzięki temu zmienia się w zależności od tego, gdzie w danym momencie patrzysz.



Technologia VR a smartfony – jak to działa?


Na półkach sklepowych bez problemu znajdziesz różne okulary do wirtualnej rzeczywistości. Część z nich, najbardziej powszechna, to gogle do telefonu. Wybrany model, kompatybilny ze smartfonem, należy włożyć w okulary, w specjalnie przeznaczone do tego miejsce. Upewnij się przy tym, że ekran telefonu jest skierowany w stronę soczewek gogli. W niektórych ich modelach możesz regulować dowolnie pozycję smartfona lub soczewek.
Zanim włożyć telefon do gogli, pamiętaj o pobraniu odpowiedniej aplikacji na swoim urządzeniu. Po jej uruchomieniu obraz na smartfonie powinien się podzielić, prezentując dwa oddzielne, dla każdego oka.
Wybierając smartfon, który będzie przeznaczony do VR, zerknij tutaj: https://www.morele.net/kategoria/smartfony-280/,,,,,3525,,,0,,,,/1/. Pamiętaj, aby wybrany model był kompatybilny z okularami, a jego procesor, ekran oraz szybkość odświeżania były odpowiednie.
Dzięki łatwej integracji z telefonami VR staje się coraz bardziej dostępny i zapewnia użytkownikom niezapomniane wrażenia, zarówno w rozrywce, jak i w profesjonalnych zastosowaniach. Mamy nadzieję, że wiesz już, czym jest Virtual Reality i jak podłączyć gogle VR do smartfona.

Artykuł sponsorowany
Popularne pytania
Które wynalazki zaprojektował genialny Leonardo?
Ile waży powietrze w pomieszczeniu o wymiarach 4 na 4 metry i wysokości 4 metrów?
Co jest bardziej prawdopodobne: trafienie szóstki w lotto, czy śmierć pod kołami w ciągu najbliższych 10 godzin?
Ile kilogramów można schudnąć podczas zdobywania Mount Everestu?
Ile lat może dodać kobiecie stres?
Jaki warunek postawili amerykańscy Żydzi Nixonowi za zbliżenie z ZSRR?
Jak się pisze “koleji” czy “kolei”?
Co było kluczem do zdobycia bieguna południowego w 1911 roku?
Co posiada jeden z najciemniejszych odcieni koloru czarnego we wszechświecie?
Co podczas okupacji groziło Polakowi za zabicie Żyda?
Jakiej narodowości jest Aladyn w oryginalnej wersji "Księgi tysiąca i jednej nocy"?
Co to jest pocałunek studencki?
W którym roku Polacy rozpoczęli swój program kosmiczny?
Czy istnieje zwierzę, które jest w stanie przeżyć w kosmicznej próżni?