logo

porady-trikiJak zrobić zdrowe domowe chipsy?

Jak zrobić zdrowe domowe chipsy?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Nie muszę nikomu dodawać, że chipsy ze sklepu to bez względu na ich nazwę i zapewnienia producenta zawsze największy chemiczny szajs. Tak więc dowolne chipsy zrobione w domu to przy nich super zdrowa żywność :)
Składniki: ziemniaki (nie obieramy ich, myjemy bardzo dokładnie), 2 łyżki oliwy, sól, papryka, zioła. Przygotowanie: Bardzo dokładnie myjemy ziemniaki, nie obieramy ich ze skórki. Kroimy je na cieniutkie plasterki – dosłownie milimetrowe. Wkładamy pokrojone w plasterki ziemniaki do foliowego woreczka, dodajemy oliwę. Chodzi o to, żeby wszystkie talarki pokryły się oliwą. Możemy posmarować każdy plasterek pędzelkiem namoczonym w oliwie, ale sposób z woreczkiem jest szybszy. Układamy talarki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia jeden obok drugiego - nie mogą się ze sobą stykać. Posypujemy ziemniaki przyprawami. Pieczemy wszystko w rozgrzanym do 190 stopni piekarniku z termoobiegiem ok. 15-20 minut, aż chipsy ładnie się zarumienią (należy pilnować by się nie spaliły, są wtedy okrutnie gorzkie i raczej niezjadliwe). Wykorzystując termoobieg, upiekłam dwie blaszki chipsów za jednym razem (źródło: odczarujgary.pl, autorka Asia)
Popularne pytania
Czy narcyzm wynika z kompleksów?
Gdzie znajduje się największe miasto wolne od ideologii LGBT/Gender?
Jaką karę najczęściej stosowano wobec wrogów politycznych w początkach polskiej państwowości?
Ile osób zmarło z powodu epidemii świńskiej grypy w USA w 1976 roku, a ile z powodu powikłań spowodowanych przez szczepionkę?
Więcej ludzi umiera zimą czy latem?
Jak długo powinien trwać seks?
Czy jeśli ktoś niesie pomoc poszkodowanemu i robi to źle popełnia przestępstwo?
Kiedy miał miejsce "Najnudniejszy dzień XX wieku"?
Z jakiego powodu Mazda Laputa była na rynkach hiszpańskojęzycznych obiektem kpin i żartów?
Jak się poprawnie pisze "frekfencja" czy "frekwencja"?
Komu Polacy zawdzięczają zdobycie Monte Cassino?
Z jaką przewagą w czołgach i samolotach Niemcy zaatakowali ZSRR w 1941 roku?
Jak duży może być obszar polowań domowego kota?
Jaki procent mężczyzn ma kompleksy z powodu swojego wyglądu?