logo

porady-trikiJak należy nalewać alkohol?

Jak należy nalewać alkohol?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Napoje alkoholowe powinno się nalewać z prawej strony prawą ręką, która jest grzbietem do góry (kieliszki znajdują się na prawo za talerzem). Należy wlewać alkohol tak, aby klient widział etykietę butelki. Kieliszek wina czy szampana napełnia się do 2/3 wysokości kieliszka, można dla wygody podnieść kieliszek (za nóżkę), nie podnosząc kieliszka prawie do pełna nalewa się wódkę i likiery, w niewielkiej ilości wlewa się tylko koniak (dopuszczalne jest ogrzanie przed wypiciem). Napoje wlewa się natomiast do połowy szklanki, nieco powyżej połowy szklanki wlewa się koktajle. Podczas tej czynności butelka powinna znajdować się 5-10 cm nad kieliszkiem (5 cm wino białe, 10 cm wina musujące), w przypadku win musujących (pieni się) można wlewać w dwóch etapach. W przypadku win wiekowych dopuszczalne jest wlewanie trzymając za szyjkę blisko kieliszka. Wino należy wlewać, kiedy potrawy już znajdują się na stole, ale goście jeszcze nie zaczęli jeść. Gospodarz pierwszą porcję wina nalewa do własnego kieliszka, aby ocenić jego jakość. Gospodarz ma prawo również wybrać osobę, która jako pierwsza spróbuje trunku. W dobrych restauracjach kelner nalewa troszkę wina na próbę, aby klient mógł ocenić temperaturę. W karafkach podawać można wino gorszego sortu, bez marki, natomiast lepsze wina podaje się tylko z oryginalnej butelki. Aby nie zanieczyścić wina korkociąg nie powinien przebić korka na wylot. (dobre-wychowanie.blogspot.com)
Popularne pytania
Ile waży największy naturalny biust świata?
Czy za łupież można iść do więzienia?
Gdyby nie mutacja genetyczna, to jakiego koloru oczy mieliby ludzie o niebieskich oczach?
Czy zdjęcia na Fejsie mogą zdradzić kim jesteśmy w realu?
Ile osób ściągało na maturze 2014 roku?
Ile wynosi rekord w całowaniu się z jak największą ilością osób?
Co przyniosło więcej ofiar - zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę, czy amerykański nalot na Tokio 9-10 lutego 1945 roku?
Co to jest fruktoza?
Gdzie można zobaczyć na własne oczy "jutrzejszy dzień"?
Dlaczego wystawiamy język, gdy jesteśmy skupieni?
W którym roku Żoliborz stał się częścią W-wy?
Co oznacza imię "Monika"?
Jak wielu nastolatków stojąc pod domem znajomego, zamiast użyć dzwonka, wysyła sms lub dzwoni telefonem?
Jak w naturalny sposób wybielić zęby?