logo

zwierzętaJak widzą koty?

Jak widzą koty?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Kot widzi i odróżnia barwy jednak trochę inaczej niż człowiek. Koty najlepiej widzą światło o krótkiej i średniej długości fali (fiolet, niebieski, zielony, aż po żółty), nie widzą natomiast czerwonego, kot widzi ten kolor i jego odcienie najprawdopodobniej jako brązowy lub niebiesko-fioletowy. Koty świetnie natomiast widzą przedmioty przy niewielkiej ilości światła, nawet 6-8 razy wyraźniej od człowieka. Koty słabiej od człowieka widzą na odległość, ostro widzą przedmioty do ok. 6 metrów (człowiek nawet do 30 metrów), kot ma więc obraz w tle rozmazany i nieostry. Należy brać pod uwagę, że koty są drapieżnikami i natura wyposażyła ich w umiejętność polowania wieczorami i nocą, znalezienie na drzewie czerwonego jabłka nie jest im więc potrzebna, natomiast wykrycie nawet najdrobniejszego ruchu w trawie nocą wręcz niezbędna. Jeśli chodzi o kont widzenia to kot niewiele różni się od człowieka widzi bowiem pełne 200 stopni (z 360 pełnego konta widzenia, człowiek 180 stopni).
Popularne pytania
Które paznokcie rosną szybciej: u nóg czy u rąk?
W którym sporcie zawodnicy tracą najwięcej zębów?
Dlaczego Szczecin nazywany jest “Paryżem Północy”?
Czy roczna przerwa w studiowaniu źle wpływa na wyniki po powrocie na studia?
Czy w Szwajcarii jedzenie psów, kotów jest legalne?
Kto był na pierwszym zdjęciu umieszczonym w serwisie Google Images?
Skąd się wziął zwyczaj mówienia na zdrowie po kichnięciu?
Ile metrów miała najdłuższa ciężarówka z doczepionymi przyczepami?
Czy ateista jest osobą wierzącą?
Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?
Czy Herman Goering otrzymał Order Orła Białego?
Jak skutecznie zniechęcić nastolatków do przebywania w lokalu?
Dlaczego w manewrze zrzucenia bomby atomowej najczęściej uczestniczą trzy samoloty?
Od kiedy Chińczycy znają chrześcijaństwo?