logo

fizykaCzy otwarta lodówka ogrzeje kuchnię czy ochłodzi?

Czy otwarta lodówka ogrzeje kuchnię czy ochłodzi?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

..... ogrzeje. Ilość ciepła wydalana z agregatu, który umieszczony jest za lodówką (ten element lodówki jest zawsze bardzo gorący) będzie większa niż chłodne powietrze, które dostanie się do kuchni z wnętrza lodówki. Warto również dodać, że takie otwieranie lodówki jest bardzo nieekonomiczne i nieekologiczne, wymusza bowiem ciągły pobór prądu.

Dla głodnych wiedzy krótki opis, jak działa lodówka z serwisu chlodnictwo.us? Chłodzenie w lodówce odbywa się za pomocą chłodniczego urządzenia absorpcyjnego lub sprężarkowego. Ciecz zwana czynnikiem chłodniczym (płyn parujący przy niskiej temperaturze) pobiera ciepło z chłodzonego otoczenia przechodzi przez parownik (powyginana esowato rurka). Parownik jest najzimniejszą częścią lodówki, zazwyczaj umieszcza się go w zamrażalniku. Najczęściej domowe lodówki to chłodziarki sprężarkowe. Tego typu chłodziarka wyposażona jest w sprężarkę napędzaną silnikiem elektrycznym, który zmusza czynnik chłodzący do krążenia w obiegu. Sprężarka, przeważnie tłokowa, przetłacza parę czynnika chłodniczego do skraplacza, w którym para skrapla się oddając ciepło, potem czynnik paruje pobierając ciepło od chłodzonych produktów. Ważnym elementem w lodówce jest termostat. W razie zwiększenia się temperatury termostat włącza agregat, wyłącza go, gdy temperatura jest za niska. Dzięki temu lodówka nie musi pracować bez przerwy i pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Lodówka musi być oczywiście wyizolowana termicznie. Z zewnątrz nie może się dostawać się do wnętrza lodówki ciepło. Przypływ ciepła podniósłby, temperaturę w lodówce. W takim przypadku termostat włączyłby agregat chłodniczy, który cały czas pobierał by dużo energii elektrycznej, aby mógł bez przerwy pracować i stale utrzymywać niską temperaturę w lodówce.
Popularne pytania
Czy mężczyźni mogą karmić piersią?
Ile średnio waży słoniątko tuż po urodzeniu?
Dlaczego prąd i telefon były w przedwojennej W-wie drogie i trudno dostępne?
Jak często mężczyzna powinien spędzać wieczór z kolegami?
W jaki sposób poznać, że ktoś ukrywa swoją radość?
Jakie jest prawdopodobieństwo, że z dwóch praworęcznych rodziców urodzi się dziecko leworęczne?
Czy magnes może skasować dane na dysku twardym?
Co oznacza słowo "paradygmat"?
Który kraj chcieli zaatakować Rosjanie w 1941 roku?
Ile metrów miała najwyższa wieża z klocków Lego?
Czy obecne zdobycze nauki umożliwiają wskrzeszenie zmarłego?
Z jakiej odległości pluton egzekucyjny oddaje strzał?
Co sprawia, że jesteśmy stale niewyspani?
Od którego roku Polska jest członkiem Międzynarodowego Funduszu Walutowego?