logo

porady-trikiJak odzyskać hasło do sieci Wi-Fi?

Jak odzyskać hasło do sieci Wi-Fi?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Najważniejsze pytanie, czy już pracowałeś w tej sieci, czy masz ją zapisaną w systemie i czy Twoje konto na kompie ma prawa administracyjne? Jeśli tak to sprawa jest prosta. Wyświetl sieci, wybierz tą o którą Ci chodzi we właściwościach będzie opcja "Stan", następnie pojawi się rozwinięcie i kolejne opcje "Szczegóły" oraz "Właściwości sieci bezprzewodowej" wejdź do właściwości > pojawią się zakładki "Połączenie" i "Zabezpieczenia" > wejdź do zabezpieczeń > pojawi się okno z zaszyfrowanym hasłem, zaznacz flagę "pokaż znaki" i możesz już spisać hasło :)

Istnieją programy, który pozwalają od odzyskanie hasła (nie chodzi o hackowanie :) sieci, do których już kiedyś się logowaliśmy. Do tego typu programów należy WirelessKeyView, który podaje listę zapisanych sieci i klucze do nich. WirelessKeyView nie wymaga instalacji i jest całkowicie darmowy. W przypadku Windows 7, który wykorzystuje inną metodę szyfrowania niż Windows Vista czy XP należy w opcjach zaawansowanych WirelessKeyView zaznaczyć pole Use code injection method i kliknąć OK. Inny program tego typu to WiFi Password Decryptor. Trzecia możliwość to podejrzenie hasła w routerze, wchodzimy na domyślny adres routera np: http://192.168.1.1, po zalogowaniu mamy do dyspozycji cały panel administracyjny routera, szukamy ustawień - najczęściej Wireless Security, wystarczy spisać hasło sieci i po sprawie.
Popularne pytania
Czy pies może nauczyć się jeździć samochodem?
Dlaczego piątek trzynastego uznawany jest za pechowy?
Dlaczego w XIX wieku eleganckie kobiety ginęły płonąc żywcem?
Czym jest katar?
Na jakiej wysokości znajduje się najwyżej położone lotnisko świata?
Który kolor pogrubia?
Jak muzułmanie nazywają Europę?
W jakim mieście policjanci dostali odgórne rozporządzenie nakazujące ściągać buty podczas interwencji domowych?
W którym roku powstał pierwszy film porno?
Które domowe czynności sprzyjają zdrowiu?
Ile może kosztować służący w wojsku pies do wykrywania min?
Czy powinno się jeść pestki?
Czy złoty medal jest naprawdę ze złota?
Ile wzrostu osiągnąłby człowiek, gdyby nie przestał rosnąć?