logo

porady-trikiJak odzyskać hasło do sieci Wi-Fi?

Jak odzyskać hasło do sieci Wi-Fi?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Najważniejsze pytanie, czy już pracowałeś w tej sieci, czy masz ją zapisaną w systemie i czy Twoje konto na kompie ma prawa administracyjne? Jeśli tak to sprawa jest prosta. Wyświetl sieci, wybierz tą o którą Ci chodzi we właściwościach będzie opcja "Stan", następnie pojawi się rozwinięcie i kolejne opcje "Szczegóły" oraz "Właściwości sieci bezprzewodowej" wejdź do właściwości > pojawią się zakładki "Połączenie" i "Zabezpieczenia" > wejdź do zabezpieczeń > pojawi się okno z zaszyfrowanym hasłem, zaznacz flagę "pokaż znaki" i możesz już spisać hasło :)

Istnieją programy, który pozwalają od odzyskanie hasła (nie chodzi o hackowanie :) sieci, do których już kiedyś się logowaliśmy. Do tego typu programów należy WirelessKeyView, który podaje listę zapisanych sieci i klucze do nich. WirelessKeyView nie wymaga instalacji i jest całkowicie darmowy. W przypadku Windows 7, który wykorzystuje inną metodę szyfrowania niż Windows Vista czy XP należy w opcjach zaawansowanych WirelessKeyView zaznaczyć pole Use code injection method i kliknąć OK. Inny program tego typu to WiFi Password Decryptor. Trzecia możliwość to podejrzenie hasła w routerze, wchodzimy na domyślny adres routera np: http://192.168.1.1, po zalogowaniu mamy do dyspozycji cały panel administracyjny routera, szukamy ustawień - najczęściej Wireless Security, wystarczy spisać hasło sieci i po sprawie.
Popularne pytania
Co znajduje się na zdjęciu?
Czy Wojciech Kilar, wybitny polski kompozytor, otrzymał propozycje stworzenia muzyki do “Władcy Pierścieni”?
Czy internetowe randki i swatki są skuteczne?
Ile trwał najdłuższy pobyt na powierzchni Księżyca?
Z czego zrobiona jest guma do żucia?
Kto płacił większe podatki: niewolnik w starożytnym Rzymie czy mieszkaniec Unii Europejskiej?
Co jest najczęstszą przyczyną rozstań w związkach?
Czy wrony potrafią rozróżniać ludzkie twarze?
Czy swobodę poruszania się po europejskich krajach zawdzięczamy Unii Europejskiej?
Która z wymienionych marek należy do polskiej firmy - Dr Witt, Łowicz, Krakus, Tarczyn, Kubuś, Lubella czy Tymbark?
Które miasto miało zostać stolicą Polski po zburzeniu Warszawy w 1944 roku?
Co oznacza zwrot "Me Gusta"?
Z jakiej rekordowej odległości oddano celny snajperski strzał?
Kogo poparła II RP podczas wojny domowej w Hiszpanii?